Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Desať hrdiniek v bystrickom ŠKP bojuje s neľahkou situáciou

SITA|Publikované 1. nov 2007 o 09:36

BANSKÁ BYSTRICA 1. novembra (SITA) - V ženskom hádzanárskom družstve ŠKP Banská Bystrica nastali výrazné zmeny. Sformovala sa nová správna rada klubu, ktorá sa musela na začiatku sezóny popasovať s vyše ...

BANSKÁ BYSTRICA 1. novembra (SITA) - V ženskom hádzanárskom družstve ŠKP Banská Bystrica nastali výrazné zmeny. Sformovala sa nová správna rada klubu, ktorá sa musela na začiatku sezóny popasovať s vyše pol druha miliónovým dlhom, ktorý prevzala od starého vedenia. V lete odišlo z Banskej Bystrice niekoľko kvalitných hádzanárok, dôvody boli najmä finančného charakteru. Aj v súčasnosti je v meste pod Urpínom najužší káder spomedzi všetkých účastníkov WHIL. "Uvedomujeme si to. Máme veľa zranených hráčok. Navyše nám vypadla i najlepšia strelkyňa súťaže Vidiečanová. Do družstva sa však dostal nový kolektívny duch. Prejavil sa aj nový rukopis trénerky Miškovičovej a teraz už i jej asistentky Moniky Kollárovej. Dievčatá hrajú so srdcom a kolektívne. Preto víťazíme aj s týmto okliešteným kádrom. Musíme sa prikrývať takou perinou, akú sme zdedili. Nie je to jednoduché. Káder však chceme doplniť. Vrátiť sa má Rumanovská po materskej dovolenke, Hýlová tiež prejavila záujem o návrat do Banskej Bystrice a sú rozpracované aj ďalšie posily. Ciele máme skromné. Predovšetkým chceme stabilizovať káder," uviedol nový prezident klubu Ján Vinarčík. V banskobystrickom ŠKP prebieha rozsiahla transformácia. V správnej rade je napríklad aj známy chodecký tréner Juraj Benčík. Rozbieha sa spolupráca so školami v meste a v regióne a hľadajú sa noví sponzori. Prvou lastovičkou je vstup poisťovne Allianz.

Trénerka Monika Miškovičová ma neľahkú úlohu. S takým úzkym kádrom (desať hráčok) ešte nepracovala. Banskobystrické hádzanárky sa ale zomkli a po neúspešnom začiatku zdolali na domácej palubovke ašpiranta na slovenský titul ŠKP Bratislava a v stredu aj úradujúceho českého majstra Slaviu Praha. Podávajú heroické výkony a navyše sa musia popasovať s faktom, že stratili najlepšiu strelkyňu WHIL Lenku Vidiečanovú. "Do konca sezóny budeme hrať bez nej. Nechceme hráčke ublížiť a jej liečenie kolena - predného krížneho väzu, uponáhľať. Musí dostať čas na absolútne doliečenie. Veľmi ťažko sa hrá zápas s dvoma spojkami. Úlohu Vidiečanovej zobrala v súboji so Slaviou Praha Katka Lapinová a zhostila sa jej nad očakávanie dobre, hoci na tomto poste veľmi dlho nehrávala. Budeme sa však trápiť," uviedla trénerka Monika Miškovičová.

Banskobystričanky majú teraz pred sebou náročné zápasy a navyše musia odohrať i duely v Challenge Cupe. V sobotu nastúpia vo francúzskom Dijóne, v stredu ich čaká ligový zápas s Olomoucom a v sobotu domáca odveta so spomínaným francúzskym družstvom. "Musíme každá bojovať. Hrať kolektívne. Lenka Vidiečanová to ťahala, no prišlo zranenie a musíme ju nahradiť. Žiadna z nás teraz nemôže oddychovať. Treba hrať naplno. Nechceme, aby sa nám privodilo nejaké ďalšie zranenie. Všetkých šesť či desať hráčok, čo nás tu je, sa nemôžeme šetriť. Keď sa bojuje a dodržiava sa taktická disciplína, dá sa hrať s každým súperom,“ vyjadrila sa k situácii v tíme Katarína Lapinová.


Súvisiace články