Depetris sa v Olomouci uviedol dvoma gólmi

(Autor: TASR)
SITA|22. feb 2014 o 22:53

Depetris sa v sezóne 2012/13 stal na Slovensku kráľom strelcov, po nej odišiel do Turecka.

OLOMOUC. Naturalizovanému slovenskému futbalovému reprezentantovi Davidovi Depetrisovi stačila iba polhodinka, aby začal plniť úlohy, na ktoré ho vedenie Sigmy Olomouc angažovalo z tureckého klubu Caykur Rizespor na polročné hosťovanie.

Útočník argentínskeho pôvodu sa v novom drese uviedol v českej Gambrinus lige dvoma gólmi v 12. a 29. minúte sobotňajšieho stretnutia 17. kola proti Slavii Praha, v ktorom domáci napokon zvíťazili presvedčivo 5:1. Obávaný 25-ročný zakončovateľ hral do 88. minúty.

Depetris má s Rizesporom zmluvu ešte na 2,5 roka, ale pod vedením trénera Rizu Calimbaya nedostával príležitosť. Na Slovensku si spravil meno v Trenčíne. V sezóne 2012/2013 bol v jeho drese so 16 gólmi kráľom strelcov Corgoň ligy, hoci odohral iba jej jesennú časť.