EYOF 2022: Časovku vyhral poľský cyklista, striebro získal Čech

Cyklisti na EYOF 2022. (Autor: Facebook EYOF Banská Bystrica 2022)
TASR|26. júl 2022 o 19:27

Slovenskí reprezentanti zaostali.

BANSKÁ BYSTRICA. Poľský cyklista Patryk Goszczurny zvíťazil v časovke chlapcov na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Banskej Bystrici.

Trať dlhú 8,4 km zvládol za 10:47,90 min. Najlepší z trojice slovenských reprezentantov Samuel Fedor obsadil s mankom 49,72 s 40. miesto.

Jakub Husár finišoval na 56. mieste, Tomáš Drobný bol 58. Štartovalo 93 pretekárov.

Medzi ženami uspela Britka Cat Fergusonová. Na trati dlhej 8,4 km dosiahla čas 12:11,58 min.

Slovenská reprezentantka Anna Ržoncová obsadila 16. miesto s mankom viac ako 37 sekúnd.

Jej krajanka Stanislava Sikelová prišla do cieľa na 30. priečke (+57,36), Natália Kušnírová skončila na 50. pozícii (+1:09,42). Štartovalo 78 pretekárok.

+ 1:09,42 min

Domov»Ďalšie športy»Olympijské»EYOF 2022: Časovku vyhral poľský cyklista, striebro získal Čech