Simone Consonni

Taliansko

Cofidis

+ 0 s

CUNEO. Francúzsky cyklista Arnaud Démare zvíťazil v piatkovej 13. etape pretekov Giro d'Italia a pripísal si tretí triumf na tohtoročnej edícii Grand Tour.

Paradoxom je, že ide o jeho jediné víťazstvá v sezóne. Kým do 11. mája nevyhral ani raz, na talianskych cestách oslavuje v priebehu deviatich dní hetrik.

Druhý finišoval v špurte Nemec Phil Bauhaus z Bahrainu-Victorious a najlepšiu trojku doplnil Brit Mark Cavendsih (Quick-Step Alpha Vinyl).

"Dnes sa išlo naplno celý deň. Únik vpredu úžasne odolával a už som si začínal myslieť, že ich nedobehneme. Celý môj tím dnes išiel fantasticky.

Bolo to šialene rýchle a som veľmi unavený. Tri víťazstvá sú ale úžasné. Je to ako rok 2020. Mrzí ma však že môj krajan Bardet odstúpil, celé Francúzsko dúfalo že vyhrá Giro," uviedol Démare v prvej reakcii po pretekoch.

Pelotón dobehol únik len približne 600 metrov pred cieľovou páskou, viedli ho jazdci Groupamy - FDJ. Tí pripravili Démarovi dobrú pozíciu na záverečný špurt, v ktorom nemal Francúz konkurenciu.

Ružový dres pre lídra celkového poradia si udržal Španiel Juan Pedro López, ktorý skončil na 30. mieste a na Ekvádorčana Richarda Carapaza má naďalej náskok dvanásť sekúnd.

Priebežné poradia na Giro d'Italia 2022

Domov»Cyklistika»Dlho čakal na prvé víťazstvo. Na Gire oslavuje hetrik za deväť dní