Contador pre Sportnet: Sagana neposielajte do starého železa. Vráti sa

Contador (vľavo) a Sagan sú lídrami svojho tímu.

Contador pre Sportnet: Sagana neposielajte do starého železa. Vráti sa

Contador (vľavo) a Sagan sú lídrami svojho tímu. (Autor: TASR/AP)
Contador (vľavo) a Sagan sú lídrami svojho tímu.
Contador (vľavo) a Sagan sú lídrami svojho tímu. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|18. aug 2022 o 17:00

Alberto Contador dnes pôsobí ako televízny expert.

Volali ho El Pistolero podľa víťazného gesta. Vystrel palec a ukazovák, tri zvyšné prsty stiahol a naznačil akoby strieľal z revolvera. Vyznával útočný štýl a snažil sa bojovať, aj keď mu okolnosti nepriali. Preto si získal srdcia fanúšikov.

ALBERTO CONTADOR patril medzi najlepších etapových jazdcov svojej generácie. Vyhral všetky tri veľké etapové preteky. Po skončení kariéry presadol z bicykla na motorku a z pozície odborníka komentuje cyklistické preteky pre Eurosport.

Počas etáp prináša svoje postrehy priamo z pelotónu.

Pred štartom španielskej Vuelty odpovedal na otázky novinárov z celej Európy a medzi nimi reagoval aj na otázky Sportnetu.

Ako sa cyklistika zmenila za posledných niekoľko rokov?

V každom ohľade sa profesionalizuje. Nie je to len o vynikajúcich pretekároch, ale aj o lepších materiáloch, bicykloch, zlepšeniach v regenerácii, technologických inováciách...

Je to mnoho prvkov, ktoré prispievajú k úchvatnejším pretekom pritom celkové náklady na maximálny výkon sa znižujú. 

Na Tour vám v jednej chvíli Peter Sagan ponúkol, že vám prepustí bicykel a on si miesto vás sadne na motorku. Baví vás sledovať a komentovať preteky tak blízko pri pelotóne? Alebo by ste radšej nasadli na bicykel a súťažili na Vuelte?

Sú to dva rozdielne radostné pocity a našťastie si môžem dopriať oba. Veľmi ma baví diskutovať s ostatnými komentátormi počas prenosov, pretože môžem priniesť vlastné skúsenosti, znalosti a príhody.

Zároveň trénujem a stále jazdím na bicykli s partiou kamarátov. Jazdím tak tri až štyri dni za týždeň, hoci niekedy je to vzhľadom na moje povinnosti náročné. Súťaže mi chýbajú, ale snažím sa, aby to na mňa malo čo najmenší vplyv.

V posledných sezónach Peter Sagan bojoval s covidom a so zdravotnými problémami. Veríte, že sa ešte dokáže na pretekoch ukázať v najlepšej forme a byť taký nebezpečný ako kedysi? 

Peter je jeden z tých športovcov, ktorí majú v sebe neuveriteľné čaro.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: