Juraj Sagan

+17:08 min

Erik Baška

nedokončil

SAINT-IMIER. Taliansky cyklista Sonny Colbrelli sa stal víťazom druhej etapy pretekov Okolo Romandie. Počas necelých 166 kilometrov zvládol viaceré náročné stúpania a uspel v záverečnom šprinte vyselektovaného pelotónu.

Napravil si tak chuť z úvodnej stredajšej etapy, v ktorej sa za ním šikovne vyviezol Peter Sagan a napokon ho odsunul na druhé miesto.

Colbrelli štartuje na pretekoch Okolo Romandie štvrtýkrát, ale etapového víťazstva sa dočkal až na 22. pokus. Predtým bol štyrikrát druhý a dvakrát tretí.

Tentokrát ho na pódiu doplnili Patrick Bevin a Marc Hirschi.

Slovenský cyklista sa s hlavnou skupinou dlho držal v kontakte, ale približne 22 kilometrov pred cieľom si z boja o víťazstvo vystúpil.

Trojnásobný majster sveta tak šetril sily na piatkovú etapu, ktorá mu svedčí viac a mohol by zabojovať o popredné pozície.

Napokon obsadil 101. miesto s mankom 7:32 minúty. Jeho brat Juraj finišoval o desať minút neskôr a vo výsledkovej listine figuruje na 115. mieste. Ďalší slovenský reprezentant Erik Baška z pretekov odstúpil.

Peter Sagan prišiel o zelený dres lídra bodovacej súťaže, ktorý získal Colbrellli. Ten má na konte 80 bodov, o 30 viac ako slovenský jazdec.

Žltý dres si udržal Austrálčan Rohan Dennis, ktorý nemal problém zvládnuť stúpania a do cieľa prišiel v rovnakom čase ako víťaz.

+28:37 min

Domov»Cyklistika»Tentokrát ho Sagan nezdolal. Colbrelli sa konečne dočkal víťazstva