Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Čontofalský chce zostať v Česku do konca kariéry

Kamil Čontofalský (Autor: SITA)
SITA|5. júl 2011 o 17:20

Slovenský futbalový brankár Kamil Čontofalský je už len krok od uzavretia kontraktu s českým tímom Slavia Praha.

PRAHA. Vedenie "zošívaných" sa dohodlo s bývalým slovenským reprezentantom na dvojročnej spolupráci, transfer treba dotiahnuť do konca vybavením drobných formalít.

Čontofalský aj české médiá o tom hovoria už ako o hotovej veci. Tridsaťtriročný gólman naposledy pôsobil v gréckom tíme FC Larissa, ten však zostúpil do nižšej súťaže a Čontofalský sa s vedením dohodol na predčasnom ukončení spolupráce.

V Grécku druhú ligu hrať nechcel

"V Grécku som ukončil zmluvu, pretože Larissa zostúpila do druhej ligy a tam som nechcel chytať. So Slaviou som sa dohodol najmä kvôli rodine. Naše dvojčatá nastúpia od septembra do školy. Kúsok za Prahou máme už päť rokov dom a vždy sa tam veľmi tešíme. Teraz si ho konečne užijeme naplno. Chcel by som zostať v Česku do konca kariéry," cituje internetový portál českého denníka Blesk slová Kamila Čontofalského.

Bývalý brankár cyperského AEL Limassol, ruského Zenitu Petrohrad, Bohemiansu 1905, 1. FC Košice a Trenčína mal údajne ponuky aj z Grécka a Cypru, uprednostnil však návrat za rieku Morava.

"Mal som nejaké ponuky z Grécka a Cypru, ale nebolo to z popredných klubov. V Grécku je veľmi zložitá situácie, už sa mi tam nechcelo vracať. Keď som pred rokmi odchádzal zo Zenitu na Cyprus, bol to veľký skok."

"Išiel som tam hlavne kvôli rodine, ruskú zimu sme vymenili za nádherné počasie. Deti aj manželka si to užili, ale úroveň futbalu tam nie je vysoká," pokračoval Kamil Čontofalský. V Slavii sa pobije o post jednotky medzi troma žrďami s dvojicou mladých českých gólmanov - Martin Berkovec, Jan Hanuš.

Pred pôsobením v Slavii strach nemá

"Zošívaní" mali v uplynulej sezóne finančné problémy. Z klubu odišli viaceré opory na čele so Slovákom Karolom Kiselom, ktorý sa vrátil do FC Sydney. Slavia napokon obsadila v Gambrinus lige 2010/2011 deviatu pozíciu.

"Sledoval som situáciu v Slavii počas minulého ročníka. Som stále v kontakte s Kajom Kiselom. Strach určite nemám, pretože veľa vecí sa vyrovnalo."

"Som presvedčený, že Slavia je oveľa profesionálnejší klub ako Limassol a Larissa. Do Prahy prichádzam s obrovskou chuťou do futbalu. Nemyslím si, že miesto v základnej zostave mám isté. Musím oň zabojovať tak ako všetci ostatní," doplnil Čontofalský.

Súvisiace články