Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Cítil sa zle. Trojnásobnému víťazovi NHL diagnostikovali sklerózu multiplex

Bryan Bickell (vľavo). (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 12. nov 2016 o 11:36

Súčasný hráč Caroliny vyhral Stanley Cup tri razy s Chicagom.

NEW YORK. Hokejovému útočníkovi Bryanovi Bickellovi z tímu zámorskej NHL Carolina Hurricanes diagnostikovali lekári rozstrúsenú sklerózu.

Bude tak na nešpecifikované obdobie mimo hry a dúfa, že sa ešte vôbec niekedy vráti na ľad.

Trojnásobný šampión

"Od play off v roku 2015 som mal zvláštne stavy a cítil som, že niečo s mojím telom nie je v poriadku," uviedol Bickell v oficiálnom stanovisku.

"V uplynulých týždňoch som sa opäť cítil zle. Je to veľký šok pre mňa aj pre moju rodinu. Dúfam, že sa dám dokopy, vrátim sa na ľad a budem pokračovať v hre, ktorú tak milujem," dodal.

Tridsaťročný Kanaďan odohral v tejto sezóne za Hurricanes sedem zápasov a dal v nich jeden gól. Do Caroliny prišiel 15. júna z Chicaga Blackhawks, s ktorým získal v rokoch 2010, 2013 a 2015 trikrát Stanleyho pohár.

"Pre Bryana je teraz najdôležitejšia liečba. Myslíme na neho a na jeho rodinu. Bude teraz potrebovať pauzu a my ho budeme vo všetkom maximálne podporovať. Zároveň by som chcel požiadať o rešpektovanie jeho súkromia," povedal podľa nhl.com generálny manažér Caroliny Ron Francis.

Podporuje ho aj Chicago

Bickella si vybralo Chicago zo 41. miesta v drafte v roku 2004. Celkovo odohral v základnej časti 391 zápasov s bilanciou 66 gólov a 70 asistencií.

Správa o vážnom ochorení šokovala aj zástupcov jeho bývalého klubu.

K Bickellovej chorobe sa vyjadril aj tréner Chicaga Joel Quenneville:

"V týchto ťažkých časoch myslíme na Bryana, jeho rodinu a Carolinu Hurricanes. V našej organizácii pôsobil dlho a vytvoril si tu veľmi dobré vzťahy. Budeme mu držať palce v boji s ťažkých ochorením," uviedol prezident Blackhawks John McDonough.

Skleróza je neliečiteľná

Rozstrúsená skleróza, alebo skleróza multiplex je neliečiteľné autoimunitné ochorenie, ktoré ovplyvňuje centrálny nervový systém.

Nedá sa úplne vyliečiť, ale liekmi sa dajú zmierniť jeho príznaky.

Je to chronické ochorenie nervovej sústavy, ktoré sa prejavuje rôznorodými príznakmi - závraty, únava, slabosť či problémy so zrakom a rovnováhou.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.