Oktagon 29: Christian Eckerlin sa po expresnom ukončení môže stať novou hviezdou organizácie

(Zdroj: Oktagon MMA)

Jedna z najväčších hviezd nemeckej scény Christian Eckerlin a Grék Ioannis Palaiologos. To bol stret elitných velterových váh.

BRNO. Aj keď meno Christian Eckerlin nie je v domácich končinách veľmi známe, v Nemecku ide o skutočnú superstár, keď jeho sociálne siete sledujú státisíce fanúšikov a zápas v Oktagone zdieľalo viacero známych osobností vrátane raperov s obrovskou fanúšikovskou základňou.

Na druhej strane sa predstavil grécky zápasník Ioannis Palaiologos, ktorý mal na konte 28 súboj a nešlo tak o žiadneho nováčika. Organizácia už v minulosti predznamenala, že mieri na nemecký trh a tak nečudo, že práve tento súboj umiestnila vysoko na hlavnú kartu većera.

Priebeh zápasu

1. kolo

Switch kick a tvrdé koleno zo strany Gréka rozbehli ostro sledovaný duel. Eckerlin ale taktiež vyslal tvrdé údery a tak sa obaja súperi spoznali už v prvých sekundách duelu.

Po krátkej pauze Eckerlin zaútočil peknou kombináciou, po ktorej súpera takedownom poslal na zem. Tu sa Nemec dostal do full mountu, kde po chvíli, po rýchlom prechode, dokázal chytiť škrtenie rear-naked-choke a Iannisa Palaiologosa doslova uspal. Neskutočné uvedenie do organizácie Oktagon MMA.

Výsledok: Christian Eckerlin vyhráva na škrtenie RNC (1. kolo, 2:55)

Slová víťaza: Všetko je už v pohode. Veľa ľudí hovorilo, že nebudem už taký dobrý, ale som tu v Čechách a ukázal som svoje kvality. Vždy je to nepríjemné, keď vás niekto okopáva, ale ja som sa z toho spamätal a obrátil to na svoju stranu. 

Vladimír Bilohuščin
Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.

Súvisiace články