Chicago vyhralo siedmy zápas po sebe

SITA|16. mar 2011 o 09:21

Basketbalisti Indiany vyhrali aj druhý vzájomný duel zámorskej NBA proti New Yorku v priebehu troch dní.

NEW YORK. Tentoraz zvíťazili 119:117 a výraznou mierou k tomu prispel navrátilec do zostavy Pacers Danny Granger.

Líder domácich nastrieľal 26 bodov vrátane víťazného koša 0,3 sekundy pred klaksónom. Ešte o štyri body viac zaznamenal krídelník Tyler Hansbrough, ktorý si 30 bodmi vytvoril osobné maximum. "Milujem New York, ale na palubovke mi to proti nim ide," usmieval sa po zápase Hansbrough. "Vieme, čo na ihrisku dokáže. Po vydarenom stretnutí v Madison Square Garden sme si na neho mali dať väčší pozor. Hral skvele," pochválil súpera Amaré Stoudemire.

Atlanta si bez väčších problémov poradila s Milwaukee 110:85. Joe Johnson nastrieľal 36 bodov, premenil šesť trojkových pokusov za sebou a 28 bodmi vytvoril sezónne strelecké maximum hráča Hawks za jeden polčas. Hviezda Atlanty nastúpila na zápas s čiernou čelenkou, ktorá má chrániť miesto, kde mal problémy s kožnou infekciou. "Cez polčas si ju chcel dať dole. No nedovolili sme mu to," povedal center Al Horford. "Nie som fanúšikom čeleniek. Ale asi ju chvíľu budem musieť nosiť,“ reagoval so smiechom Johnson.

Portland zdolal Dallas 104:101. Brandon Roy, ktorý ešte stále nastupuje len ako striedajúci hráč, nastrieľal 21 bodov a minútu pred koncom pridal rozhodujúci kôš stretnutia. "Stále sa do toho iba dostávam. Tentoraz som sa však cítil skvele," prezradil trojnásobný účastník Zápasu hviezd. Rodák zo Seattlu sa v januári podrobil artroskopickej operácii oboch kolien.

V poslednom utorňajšom súboji triumfovalo Chicago nad Washingtonom 98:79. Z hostí mal dôvod na radosť len center JaVale McGee, ktorý si vďaka 11 bodom, 12 doskokom a 12 blokom pripísal netradičné triple-double. Dvanásť blokov v jednom stretnutí naposledy nazbieral Keon Clark z Toronta pred desiatimi rokmi. "Už v prvej štvrtine som zblokoval tri strely a chcel som v takom tempe pokračovať. Cez polčas ich bolo už sedem. Súperi sa ma začali báť a pre mňa to bolo ešte jednoduchšie," prezradil McGee.