Cheveldayoff nekončí ako Quenneville. Navyše, majiteľ Chicaga chce odstrániť meno Aldricha zo Stanley Cupu

Oh My Hockey|29. okt 2021 o 21:12

Nové správy ohľadom sexuálneho škandálu v organizácii Chicago Blackhawks stále pribúdajú.

Generálny manažér Winnipegu Jets Kevin Cheveldayoff dnes absolvoval stretnutie s komisionárom ligy Garym Bettmanom a nebude nijak potrestaný. V roku 2010 bol asistent generálneho manažéra v Chicagu, ale liga usúdila, že za nesprávne rozhodnutia klubu ohľadom Brada Aldricha, ktorý sexuálne zneužil hráča tímu, nemá zodpovednosť.

"Aj keď by bolo najjednoduchšie každého spojeného so situáciou trestať rovnakým merítkom, verím, že základná férovosť si vyžaduje prístup viac do hĺbky a jednotlivé posúdenie," povedal po stretnutí Bettman. "Kevin Cheveldayoff nebol členom vyššieho vedenia tímu a nemôžem mu teraz prisúdiť zodpovednosť za konanie, alebo nekonanie klubu."

Na dnešnom stretnutí Cheveldayoff Bettmanovi opísal situáciu spred 11 rokov. Absolvoval vtedy iba jedno stretnutie, ktoré sa konalo 23. 5. 2011. Toto stretnutie nemalo zahŕňať všetky informácie a bolo značne limitované v rozsahu. Navyše, podľa spisu vyšetrovania, si väčšina účastníkov stretnutia ani nepamätá, že by tam Cheveldayoff, ktorý z nich mal najnižšie postavenie, bol. Oficiálna stránka NHL to teda uzatvára tým, že vtedy 40-ročný asistent nemal zodpovednosť a ani dostatok informácii, aby od neho bola požadovaná istá reakcia.

Na základe stretnutia a dodatkových informácii sa vedenie NHL rozhodlo, že Cheveldayoffa nebudú nijakým spôsobom trestať a môže pokračovať ako manažér vo Winnipegu.

Majiteľ Blackhawks nechce Aldrichove meno na Stanley Cupe

Videotréner Brad Aldrich, ktorý sexuálne zneužil vtedy 20-ročného Kylea Beacha, má svoje meno vyryté na Stanley Cupe. Majiteľ Chicaga Blackhawks Rocky Wirtz zaslal list do hokejovej siene slávy, kde žiada o odstránenie Aldrichovho mena z trofeje. Ospravedlňuje sa, že jeho organizácia vôbec dovolila, aby sa tam toto meno dostalo.

"Aj keď už nič neodstráni to, čo spravil, nechať jeho meno na najprestížnejšej športovej trofeji, by bolo absolútne nesprávne," píše v liste Wirtz. "Stanley Cup je vyvíjajúci sa kus umenia. Mená naň boli vyryté a následne menené roky. Súčasťou zaujatia postoja k Aldrichovmu neodpustiteľnému správaniu by malo byť vymazanie jeho mena z Pohára."

Hokejová sieň slávy komunikoval s komisárom Bettmanom a jeho zástupcom Dalym a oznámila, že o tejto požiadavke bude diskutovať v snahe nájsť najlepšie riešenie, ako požiadavku vykonať.

Nachádzate sa tu: