Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Chára už bez brady, v Bostone len menšie výtržnosti

Zdeno Chára sa dal oholiť len pár hodín po finále. (Autor: boston.cbslocal.com)
SITA|17. jún 2011 o 09:34

Zdeno Chára už prišiel o svoju bradu, Stanley Cup povozili aj v detskom kočíku.

BOSTON. Kapitán hokejových Boston Bruins Zdeno Chára, ktorý si naplno užíva chvíle so Stanleyho pohárom, prišiel vo štvrtok o svoju hustú bradu. Počas 2,5 mesiaca ctil hokejovú tradíciu a neholil sa, po skončení sezóny medzi prvými vyhľadal holiča.

Stanley Cup aj u holiča

Pocty ostrihať Chárovu bradu sa dostalo Richiemu Firicanovi. Kapitán Bruins sa do jeho holičstva vybral podľa svedectva susedov pre denník Boston Herald na bicykli.

"Brada mu rástla 2,5 mesiaca, už bola poriadne hustá. Misia sa však skončila a mohla ísť dolu. Musel som najskôr použiť poriadne veľké a ostré nožnice pred tým, ako som ho oholil," povedal pre Boston Herald Firicano, ktorého Chára následne pozval s ďalšími zamestnancami odfotiť sa so Stanleyho pohárom.

Pohár lorda Stanleyho absolvoval vo štvrtok bohatý program. Hráči ho najskôr ukázali po prílete z Vancouveru stovkám fanúšikov pred halou TD Garden, povozili ho ulicami mesta aj v detskom kočíku, odfotili sa s ním s množstvom záujemcov a večer strávili s posvätným hokejovým grálom v jednom z miestnych barov.

Väčšinu dňa mal Stanleyho pohár vo svojej úschove ako kapitán Zdeno Chára, ktorý ho zobral k sebe domov. Jeho suseda Theresa Russová zažila ráno cestou k zubárovi menší šok. "Môj sused prišiel domov so Stanleyho pohárom v zadnej časti svojho auta," popísala pre Herald svoje prekvapenie Russová.

Chára sa pred svojím domom odfotil s každým záujemcom a fanúšikom sa ochotne podpisoval. Podvečer mal Chára spoločne s kolegom z obrany Andrewom Ferencom naložiť pohár do detského kočíka a odviezť ho do jedného z barov, kde sa stretli hráči z úspešného mužstva.

chara_res.jpeg

Len 5 zatknutých

Na rozdiel od nepokojov, ktoré vypukli v stredu po skončení rozhodujúceho finálového zápasu hokejového Stanleyho pohára vo Vancouveri, oslavy víťazstva v Bostone boli oveľa pokojnejšie.

Prvého fanúšika zatkli pri TD Garden, keď vyzýval dav na útok proti polícii a žiadal policajtov, aby ho zaistili. Tí ho zo začiatku ignorovali, no po tom, ako sa začal správať obscénne a vyzliekol si tričko a dal dole opasok z nohavíc, vypočuli jeho neobvyklú žiadosť a zadržali ho za vyvolávanie výtržnosti a nevhodné správanie. Kauciu na jeho prepustenie stanovili na 500 USD.

Ďalšiu trojicu mužov policajti zadržali, keď rozbíjali spätné zrkadlá na zaparkovaných autách. Vo štvrtok boli predvedení na identifikáciu. Piateho zadržaného muža obvinili z útoku a ublíženia na zdraví, ku ktorému malo údajne prísť pri potýčke s policajným dôstojníkom.

Okrem toho boli hlásené ešte dve ďalšie zatknutia bez uvedenia podrobností. Podľa polície sa väčšina oslavujúcich hokejových fanúšikov v Bostone správala v stredu v noci zodpovedne.

Fotografie z výtržností fanúšikov Vancouvru si pozrite na hokej.sme.sk

Vo Vancouvri asi 100 zatknutých

Takmer 150 ľudí muselo vyhľadať nemocničné ošetrenia a približne 100 zatkla polícia počas výtržností v centre Vancouveru po siedmom finálovom zápase play-off hokejovej NHL, v ktorom miestny tím Canucks prehrali s Bostonom.

Podľa hovorkyne medicínskych zariadení vo Vancouveri Anny Marie D´Angelovej museli troch ľudí hospitalizovať s bodnými ranami a ďalší je v kritickom stave so zraneniami hlavy. Väčšinu zranených ošetrili v Nemocnici sv. Pavla, niektorých museli previezť na vyšetrenia do miestnej General Hospital.

Pri výtržnostiach sa zranilo aj deväť policajtov, jednému po zásahu tehlou museli ranu zašívať 14 stehmi. Podľa miestneho policajného šéfa Jima Chua sú za výtržnosťami kriminálnici a anarchisti.

Polícia podľa jeho slov v dave identifikovala viacero osôb, ktoré spôsobovali problémy deň po otvorení vlaňajších zimných olympijských hier. "Mali to naplánované. Na ulicu prišli s maskami, šatkami a slzným plynom," povedal Chu.

Súvisiace články