Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Chára privezie do Trenčína aj Norrisovou trofej

Zdeno Chára pri oslavách zisku Stanley Cupu v uliciach Bostonu. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. júl 2011 o 17:10

Trofeje Stanley Cup a James Norris Memorial Trophy by mali zavítať na Slovensko v piatok 22. júla.

TRENČÍN. Slovenský hokejista Zdeno Chára privezie na Slovensko nielen slávny Stanleyho pohár ale aj nemenej známu Norrisovu trofej. Ocenenie pre najlepšieho obrancu NHL získal pred dvoma rokmi, po tejto sezóne bol opäť v trojici kandidátov, ale počas galavečera v Las Vegas si ju prevzal napokon Švéd Nicklas Lidström.

V rodnom Trenčíne by sa Chára chcel popýšiť aj trofejou Bridgestone Messier Leadership Award za mimoriadne vodcovské schopnosti.

"Okrem Stanleyho pohára bude na Slovensku aj Norrisova trofej, to máme už na sto percent isté. V riešení je aj menšia Messier Award, no tam ešte rokujeme s kanadskou stranou," informoval TASR jeden z organizátorov osláv Peter Neveriš.

Trofeje by mali zavítať na Slovensko v piatok 22. júla, pričom Stanleyho pohár príde zo susedného Česka, kde si ho najskôr v Kladne a Šternberku užijú spoluhráči 34-ročného obrancu z Bostonu Bruins Tomáš Kaberle a David Krejčí. Oficiálny program pre verejnosť sa bude konať v Chárovom rodisku na druhý deň - v sobotu 23. júla.

"V piatok sa uskutoční tlačová konferencia pravdepodobne v Bratislave a potom nasleduje súkromný program. Sobota bude viac pre verejnosť. Dopoludnia bude pripravený program pre mladých hokejistov a o 16.30 h na Mierovom námestí v Trenčíne pokračuje akcia autogramiádou a fotením so slávnou trofejou. Deň ukončí VIP raut na Trenčianskom hrade pre pozvaných hostí," informoval Neveriš.

Chára ako kapitán priviedol v júni hokejistov Bostonu Bruins k zisku Stanleyho pohára, keď "medvedi" zdolali vo finále play off zámorskej NHL Vancouver Canucks 4:3 na zápasy.

Za svoje vodcovské schopnosti si vyslúžil Bridgestone Messier Leadership Award, získal aj Bud Light Plus-Minus Award ("tabuľka pravdy"), no druhá Norrisova trofej v kariére mu unikla o vlások. Päťnásobný účastník All-Star víkendu sa v siedmej sezóne za sebou prehupol cez hranicu 40 bodov, v základnej časti ich nazbieral 44.

Súvisiace články