Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Chára prišiel na oslavy Stanley Cupu na bicykli

Zdeno Chára. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. jún 2011 o 17:50

Ako prví sa medzi fanúšikmi objavili útočník Mark Recchi a brankár Tim Thomas, najužitočnejší hráč play-off (MVP). Atmosféru v meste nepokazila ani kolabujúca doprava.

BOSTON. Vyše milióna ľudí oslavovalo v uliciach Bostonu spolu s hráčmi Bruins triumf v Stanleyho pohári. Hokejisti absolvovali v sobotu oslavnú jazdu mestom, počas ktorej ukazovali fanúšikom trofej.

Trasa sa začala pri hale TD Garden, ktorá je domovským stánkom šampiónov. Slovenský kapitán tímu Zdeno Chára prišiel do haly na bicykli, mávajúc nadšeným priaznivcom.

Ako prví sa medzi fanúšikmi objavili útočník Mark Recchi a brankár Tim Thomas, najužitočnejší hráč play-off (MVP). Ten prišiel v sprievode otca Tima seniora a mamy Kathy, ktorá mala oblečené tričko s nápisom: "Hrdá mama MVP".

Hokejisti po krátkej ceremónii nastúpili do osemnástich farebných turistických vozidiel "Duck Boats", ktoré sú špeciálne upravené na jazdu na suchu i vo vode. Kapitán Zdeno Chára následne dvihol Stanleyho pohár nad hlavu a začala sa jazda. Trofej potom putovala do rúk najužitočnejšieho hráča play-off Tima Thomasa.

Bruins získali prvý Stanleyho pohár po 39 rokoch po stredajšom víťazstve 4:0 na ľade Vancouveru. "Keď som prišiel do Bostonu, veril som tomuto klubu. Teraz si vychutnávam nádherné chvíle," povedal pred sprievodom pre NESN Zdeno Chára.

"Hrali sme spolu, bojovali sme spolu, prehrávali sme spolu a nikdy sme sa nevzdávali. Jednu vec sme však urobili skutočne spolu. Vyhrali sme. Vďaka za 39-ročnú trpezlivosť. Ďalší triumf by mal prísť oveľa rýchlejšie," uviedol útočník Mark Recchi. Trasa sprievodu vyvrcholila na námestí Copley Square.

Boston zažil za ostatné desaťročie pred sobotou šesť podobných sprievodov. Trikrát sa radovali americkí futbalisti New England Patriots, dvakrát bejzbalisti Red Sox a raz basketbalisti Celtics.

"Je neuveriteľné, že sa môžeme takto deliť o našu radosť. Na tieto dni sa človek vždy teší," povedal brankár Tim Thomas, ktorý si ako jeden z mála hráčov ešte ponechal bradu.

Sobotňajšia oslava bola podľa mnohých najväčšia zo všetkých. Fanúšikovia začali prichádzať do ulíc už o piatej ráno, aby si obsadili výhodné miesta. Z okolitých budov lietali zlaté konfety, na mnohých vrátane radnice viseli veľké čierno-zlaté vlajky s nápisom "Víťazi Stanleyho pohára 2011". Oslavy sa zaobišli bez vážnejších konfliktov a výtržností.

O hráčov Bruins je momentálne v zámorí veľký záujem. Chára s Thomasom absolvovali v piatok ráno cestu do New Yorku, kde sa zúčastnili na natáčaní programu NBC "Today Show" a navštívili aj oficiálny obchod NHL.

bos2.jpg

bos.jpg

bos3.jpg

bos5.jpg

bos6.jpg

bos7.jpg

cup2.jpg

cup1.jpg

cup.jpg

bos1.jpg

bos4.jpg

Súvisiace články