Chára má Howeov hetrik, zbil Boylea i rozhodol. Budaj a Halák chytali

Zdeno Chára dal Bostonu všetko a prispel k výhre nad Rangers.
Zdeno Chára dal Bostonu všetko a prispel k výhre nad Rangers. (Autor: SITA / AP)
TASR|29. nov 2013 o 20:19

Ani jeden z našich brankárov sa netešil z víťazstva. Handzuš a Hossa nedali nájazdy, Sekera sa zranil.

NEW YORK. V zámorskej hokejovej NHL boli v noci na sobotu v akcii obaja slovenskí brankári Peter Budaj za Montreal Canadiens aj Jaroslav Halák za St. Louis Blues, ale ani jeden z nich sa netešil z víťazstva.

Montreal prehral na ľade Washingtonu 2:3 po samostatných nájazdoch a tím San Jose Sharks zdolal St. Louis doma 6:3.

Budaj nastúpil v hlavnom meste USA na svoj šiesty zápas v sezóne, ale napokon z toho bola druhá prehra. Slovenský gólman zastavil 24 striel hokejistov Washingtonu a zaznamenal 92 % úspešnosť zákrokov.

"Pri prvom inkasovanom góle nastala chyba pri mojej komunikácii so spoluhráčmi, urobil som zlé rozhodnutie. Pri druhom som ešte tečoval puk. Washington má zručný tím a vyťažil maximum zo šancí," povedal Budaj.

Halák zachraňoval, čo sa dalo. Do zápasu naskočil po prvej tretine, keď vystriedal kolegu Briana Eliotta. To však tím St. Louis prehrával už 0:4.

Od príchodu Haláka síce bluesmani "vyhrali" 3:2, ale celkové skóre vyznelo 6:3 pre domácich. Halák zastavil 18 striel a mal 94,7-percentnú úspešnosť zákrokov.

Hossa ani Handzuš nedali

V zápase Dallas - Chicago zvíťazili hostia po samostatných nájazdoch 2:1. Slovenskí legionári Marián Hossa ani Michal Handzuš si kanadské bodovanie nevylepšili.

Útočník Hossa si zapísal jednu mínusku, center Handzuš mal zasa 62-percentnú úspešnosť pri vhadzovaniach. Obaja Slováci dostali šancu aj v samostatných nájazdoch, ale ani jeden z nich neuspel.

V ďalších stretnutiach tím slovenského útočníka Richarda Pánika Tampa Bay prehral doma s Pittsburghom 0:3 a Tomáš Tatar sa tešil z jednoznačného triumfu Detroitu Red Wings na ľade New Yorku Islanders 5:0.

Patrick Sharp z Chicaga dáva v samostatných nájazdoch gól brankárovi Dallasu Karimu Lehtonenovi.

Chárovi nestačil Boyle

Obranca Zdeno Chára bol hlavnou postavou duelu medzi jeho Bostonom Bruins a New Yorkom Rangers.

Tridsaťšesťročný kapitán sa podieľal na výhre 3:2 gólom a asistenciou, jeho zásah z 52. minúty bol navyše víťazný.

Okrem dvoch bodov sa stihol v druhej tretine aj pobiť s Brianom Boyleom, v zápase zaznamenal okrem toho dve plusky a celkovo sedem trestných minút. Po 26 odohratých stretnutiach v základnej časti má Chára na konte 11 bodov za šesť gólov a päť asistencií.

Na nhl.com po zápase napísali, že si Chára pripísal hetrik Gordieho Howea. Ide o hokejový pojem pre hetrik, ktorý hráč zaznamená, keď si v jednom zápase pripíše gól, asistenciu i bitku.

Pomenovaný je po hokejovej legende, Gordiem Howeovi, ktorý bol známy pre umenie hrať pekný hokej a pobiť sa. Nejedná sa však o oficiálnu štatistiku.

"Držali sme sa našej taktiky, hrali tvrdo a dávali do zápasu energiu a emócie. Každý odviedol dobrú prácu," uviedol Chára a o pästnej výmene s Boyleom dodal: "Je to súčasť hry, skrumáže pred bránkou sú časte. Obaja sme iba reagovali na dianie v danej chvíli."

Sekera sa zranil, Jágr je ôsmy

Slovenský obranca Andrej Sekera je zranený a pre problémy v hornej časti tela nehral ani v piatkovom súboji Caroliny proti New Jersey Devils. Malo by ísť o krátkodobé zranenie.

V posledných štyroch stretnutiach nazbieral Slovák päť kanadských bodov za tri góly a dve asistencie.

Sekera sa zranil pravdepodobne v stredu v prvom z dvoch po sebe idúcich súbojov s New Jersey. Stretnutie však dohral bez viditeľných problémov.

Na 8. miesto historických tabuliek kanonierov sa dostal Čech Jaromír Jágr, ktorý dosiahol 692. gól kariéry pri výhre 5:2 na ľade Caroliny.

Dobehol Steva Yzermana, ktorý má na konte tiež 692 zásahov a na dohľad už je aj Mark Messier, ktorý skóroval v kariére 694-krát.

Meszároš opäť hral

Hráči Philadelphie v zápase s Winnipegom viedli po zásahoch Scotta Hartnella a Seana Couturiera v oslabení už 2:0, hosťom sa podarilo v 53. minúte už len skorigovať skóre zásluhou Čecha Michaela Frolíka.

Do zostavy Flyers sa vrátil slovenský obranca Andrej Meszároš, počas 12:47-minútového pobytu na ľade si pripísal dva strelecké pokusy ako i dva dvojminútové tresty.

Boston - NY Rangers 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Góly: 12. Marchand (CHÁRA, Eriksson), 42. Bergeron (Marchand, Boychuk), 52. CHÁRA (Krejčí) - 14. Nash (Richards, Hagelin), 15. McDonagh (Brassard, Callahan). Brankári: Rask - Lundqvist, strely na bránku: 28:19.

Philadelphia - Winnipeg 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 1. Hartnell, 26. Couturier - 53. Frolík (Scheifele, Stuart). Brankári: Mason - Pavelec, strely na bránku: 34:26.

San Jose - St. Louis 6:3 (4:0, 0:1, 2:2)

Góly: 1. Burns (Marleu, Couture), 4. Thornton (Pavelski, Couture), 10. Burns (Thornton, Hertl), 12. Wingels (Couture, Braun), 53. Burns (Pavelski, Boyle), 60. Hertl (Burns, Thornton) - 22. Cole (Schwarz, Polak), 43. Backes (Roy, Steen)

Jaroslav Halák išiel do bránky v druhej tretine za stavu 0:4 a dostal jeden gól.

Washington - Montreal 3:2 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 26. Fehr ä Grabovski), 55. Grabovski (Fehr, Brouwer) - 16. Briere (Plekanec, Gionta), 27. Plekanec (Gionta, Yemelin) - rozhodujúci samostatný nájazd Grabovski

NY Islanders - Detroit 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Góly: 7. Helm (Alfredsson, Smith), 37. Helm (Cleary, Ericsson), 41. Alfredsson, 47. Nyquist (Franzen, Kronwall), 57. Alfredsson (Abdelkader, Kronwall)

Tomáš Tatar v drese Detroitu odohral 13:46, trikrát vystrelil.

Tampa Bay - Pittsburgh 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 7. Kunitz (Crosby, Letang), 49. Sutter (Crosby, Jokinen), 59. Kunitz (Malkin, Crosby)

Richard pánik v drese domácej Tampy odohral 15:27, raz vystrelil a zaznamenal mínusový bod.

Anaheim - Calgary 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Góly: 13. Vatanen (Cogliano, Koivu), 14. Perry (Lovejoy, Yonkman), 24. Penner (Getzlaf, Bonino), 29. Cogliano (Winnik, Koivu), 52. Penner (Getzlaf, Perry) - 26. Smid (Bouma), 33. Jones

Minnesota - Colorado 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 36. Heatley ( Niederreiter, Haula) - 4. Hejda (Landeksog, MacKinnon), 25. MacKinnon (Landeskog, Johnson), 60. Landeskog (Cliche)

Chárova bitka s Brianom Boyleom mala v Slovákovi jasného víťaza.

Carolina - New Jersey 2:5 (0:1, 2:0, 0:4)

Góly: 22. Skinner (R. Murphy, Riley Nash), 27. J. Staal (Faulk, Hainsey) - 19. Fayne (Zubrus, Jágr), 49. Loktionov (Brunner, Ryder), 53. Henrique (Gelinas, A. Greene), 54. Zubrus (Merrill, Jágr), 57. Jágr (Zajac)

Columbus - Edmonton 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)

Góly: 8. Johansen (Atkinson, Calvert), 24. Anisimov (Calvert, Ťutin), 31. Foligno (Jenner, Johansen) - 51. Gagner (Hemský, Grebeškov), 56. Perron (Eberle, Nugent-Hopkins)

Buffalo - Toronto 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 28. Moulson (Leino, Myers), 39. Adam (Girgensons, Ehrhoff), 61. Ehrhoff (Myers, Leino) - 3. Kessel (Bozak, Gardiner), 31. Kuľomin (T. Smith)

Dallas - Chicago 1:2 sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Peverley (Horcoff) - 48. Sharp (Keith), rozhodujúci sam. nájazd B. Smith

Michal Handzuš odohral 12:12 min, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 18:02 min a mal 2 strely.

Domov»Hokej»NHL»Chára má Howeov hetrik, zbil Boylea i rozhodol. Budaj a Halák chytali