Chára asistoval pri šiestej prehre Bostonu v rade

Derek Roy (v čiernom, číslo 9) z Buffala sa snaží získať pred bránou Bostonu puk. Ten však má Dennis Wideman (č. 6). (Autor: ap)
TASR|30. jan 2010 o 08:00

V zámorskej NHL, ktorá v noci na sobotu pokračovala šiestimi zápasmi základnej časti, sa zo slovenských hokejistov bodovo presadil iba Zdeno Chára.

NEW YORK.

Slovenský obranca zaznamenal svoju 25. asistenciu v sezóne, ale Boston prehral na ľade Buffala 1:2. Pre medvede, v ktorých zostave sa po osemzápasovej prestávke spôsobenej problémami s pravým kolenom opäť objavil Marc Savard, to je už šiesta prehra v sérii a deviata z posledných desiatich duelov.

Chára strávil na ľade takmer 24 minút a okrem piatich streleckých pokusov zaznamenal aj plusový bod. Jeho spoluhráč Miroslav Šatan odohral 17 minút a k plusovému bodu si pripísal i dve strely na brankára Ryana Millera.

Tréner Sabres Claude Julien v snahe o posilnenie ofenzívy spojil Milana Lucica so Savardom a k nim pridal Šatana. "Bol to zatiaľ iba jeden zápas a nehrali zle," povedal Julien.

"Vytvorili si tlak. Ale to je iba jedna stránka - potrebujeme ho aj využiť. So šancami, ktoré sme si vytvorili, sme mali získať viac."

Mike Modano (Dallas) sa teší z gólu

Pozitívnu šnúru ťahajú hokejisti Washingtonu, ktorí zdolali Floridu 4:1 a vyhrali už deviaty zápas za sebou. Caps tak delí už len jedno víťazstvo od vyrovnania klubového rekordu zo sezóny 1983/1984.

Navyše hráči Washingtonu dokázali v januári vyhrať celkovo dvanásťkrát, čím vyrovnali svoj výkon z decembra 1984.

"Mali sme šťastie," mieni tréner Caps Bruce Boudreau. "Súper sa dostal do príliš veľkého počtu šancí. Brankár Neuvirth však bol vynikajúci a niekedy sa pri dobrom výkone brankára niektoré chyby dajú prehliadnuť."

Tampa Bay podľahla Anaheimu 1:2 po samostatných nájazdoch, hrdinom duelu sa stal James Wisniewski. Obranca káčerov dal jediný gól hostí v riadnom hracom čase, keď využil presilovku pri vylúčení Andreja Meszároša, a jeho úspešný pokus rozhodol aj v nájazdoch.

Meszároš okrem dvojminútového trestu za krosček zaznamenal počas 20 minút strávených na ľade aj dve strely na bránku.

"Zázraky sa stávajú," skonštatoval zranený útočník Ducks Teemu Selänne na margo obrancu, ktorý sa po prvý raz v kariére predstavil v rozstrele pred týždňom v St. Louis a v siedmej sérii duel rozhodol.

Brankár Tampy Bay Lightning Antero Nittymaki

Detroit zdolal Nashville 4:2 a vrátil sa na ôsmu priečku v Západnej konferencii zaručujúcu účasť v play off. Brankár Jimmy Howard zneškodnil 46 zo 48 streleckých pokusov predátorov.

"Howie bol fantastický," poznamenal tréner Red Wings Mike Babcock, ktorého zverenci bojujú o 19. účasť v play off za sebou.

Prvý dvojgólový duel od decembra 2008 zaznamenal Mike Modano, ktorý tak Dallasu pomohol zdolať Colorado 3:2. Stars na desiatej priečke Západnej konferencie strácajú na ôsmy Detroit už iba dva body.

"Dostali sme sa do dobrej pozície," povedal tréner Marc Crawford: "Z posledných siedmych zápasov sme vyhrali päť a vracia sa nám sebadôvera."

výsledky:

New Jersey - Toronto 5:4 pp (2:1, 2:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 8. a 14. Parise, 30. Zubrus, 38. Davis, 65. Zajac - 7. Gunnarsson, 35. Orr, 55. Ponikarovskij, 59. Stajan. Brankári: Brodeur - Gustavsson (32. Toskala). Diváci: 15.536.

Washington - Florida 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 8. Bäckström, 25.a a 48. Knuble, 45. Schultz - 25. Weiss. Brankári: Neuvirth - Vokoun. Diváci: 18.277.

Buffalo - Boston 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Tallinder, 18. Vanek - 31. Lucic (CHÁRA). Brankári: Miller - Rask. Diváci: 18.690.

Tampa Bay - Anaheim 1:2 sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 10. St. Louis - 27. Wisniewski, rozhodujúci nájazd Wisniewski. Brankári: Niittymäki - Hiller. Diváci: 15.230.

Detroit - Nashville 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 19. Williams, 26. Lidström, 29. Miller, 51. Zetterberg - 20. Bouillon, 46. Weber. Brankári: Howard - Ellis. Diváci: 20.066.

Dallas - Colorado 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 4. Benn, 8. a 48. Modano - 4. Duchene, 31. Galiardi. Brankári: Auld - Anderson. Diváci: 18.532.