Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Český futbalista sa pri tréningu stratil, hľadali ho policajti

Futbalista Slovácka Jan Trousil (vľavo) pri bežeckom tréningu v Kunovskom lese. (Autor: Radek Štěrba, MF DNES)
Sportnet|Publikované 27. jan 2014 o 15:50

Futbalista Slovácka Jan Trousil sa počas behu v lesíku stratil. Hľadali ho neskôr nielen spoluhráči, ale aj dve hliadky policajtov.

Stratil sa Honza Trousil! Keď vo štvrtok predpoludním s tou vetou prišiel k autobusu na konci bežeckého tréningu útočník Libor Došek, ostatní futbalisti Slovácka sa len smiali. Ale čoskoro ich úsmev prešiel, strávili totiž ďalšiu hodinu a pol, než premrznutého hráča našli.

"Už som sa pozeral hore, či ma nebude hľadať policajný vrtuľník," hovoril tridsaťsedemročný obranca Trousil. V Slovácku hrá už tretí rok a s mužstvo behá vždy na rovnakom mieste - v Kunovskom lese na kraji Uherského Hradiště. Hráči tam poznajú každú cestičku .

"Bežali sme spolu, ale pretože sme si mali strážiť tep, bol som sto metrov pred ním. Často som sa otáčal, ale zrazu za mnou nebol," rozprával Došek pre český server idnes.cz.

"Niekam som zle vbehol a potom už som blúdil ako orientačný bežec bez kompasu," doplnil Trousil.

Zavolali radšej policajtov

Na žiadny záchytný bod nevedel naraziť a čas bežal. "Rozdelili sme sa a vydali sa ho hľadať. Už nás napadali myšlienky, že sa niečo muselo stať, tak sme po hodine radšej zavolali policajtov," povedal Došek.

Trousil stále bežal. Keď si z jeho športtesteru, špeciálnych hodiniek strážiacich tep, tréner Svatopluk Habanec stiahne záznam o polohe, bude sa určite diviť.

"Narazil som na budovu Povodia Moravy Nedakonice, kde mi pán povedal, že do Hradiště sa musím vrátiť desať kilometrov. Zavolať ale nemohol, pretože im pevnú linku odpojili," popisuje svoju púť Trousil.

Dievčatá so psíkom ani mamička s kočíkom rovnako nevedeli dať vedieť tímu, že je v poriadku. Keď v Kostelanoch nad Moravou križoval cestu, na žiadne auto nenatrafil.

"Až potom som na druhom brehu Moravy uvidel policajtov, ako prečesávajú breh rieky. Bolo mi jasné, že to bolo kvôli mne," spomína na šťastné stretnutie.

Spoluhráči mu potom zatlieskali a tréner uťahanému a premrznutému tímu odpustil posilňovňu. "Namiesto toho sme naplnili saunu, naraz snáď dvanásť chalanov a niektorí aj stáli," smeje sa Trousil.

Chystajú mu prihlášku na Pražský polmaratón

"Honzov bežecký výkon zaslúži uznanie, chystáme pre neho prihlášku na Pražský polmaratón," vyhlásil útočník Došek.

"A ja pre chlapcov pripravím poriadne pohostenie za to, že o mňa mali strach. Verím, že nás to ešte viac stmelí," poznamenal Trousil, ktorý dve hliadky pátrajúcich policajtov pozve na niektorý zo zápasov.

Reakcia kouča Habanca? "Trénujeme teraz len na ihrisku s loptou. Zobral som ich výnimočne do lesa a zase tam pekne dlho nepôjdeme," uistil.

Hráči si však zároveň pochvaľujú, že nečakaná "bojová hra" ešte viac stmelila ich partiu. "Takéto akcie tu máte pri každom tréningu? " pýtal sa zo žartu stredopoliar Jaroslav Diviš, ktorý v Slovácku vo štvrtok prvýkrát trénoval po prestupe zo Senice.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.