Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác
23.06.2021
18:00
Stadium La Cartuja
0 - 5
(0:1, 0:4)
Ukončené

Španieli ešte nevyhrali, čakajú ich Slováci. Je to hop alebo trop, vraví Azpilicueta

Cesar Azpilicueta. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. jún 2021 o 16:19

Zatiaľ dvakrát na EURO remizovali.

MADRID. Cesar Azpilicueta sa domnieva, že španielska futbalová reprezentácia by sa na ME 2020 mohla inšpirovať triumfom Chelsea v Lige majstrov.

Podľa obrancu londýnského klubu pod novým trénerom Thomasom Tuchelom preradili na vyšší rýchlostný stupeň. Vo finále LM zdolali Manchester City 1:0.

Španieli po remízach s Poľskom (1:1) a Švédskom (0:0) v E-skupine šampionátu dúfajú v rovnaké prebudenie proti Slovensku. Španielsko figuruje pred stredajším duelom na tretej priečke a má tak ťažkú situáciu. Slovensko je s tromi bodmi druhé. .

"Nejde o to ako začnete, ale ako skončíte. Videl som to tento rok v Lige majstrov. Do januára sa nám veľmi nedarilo. Ľudia nás už odpísali, ale netreba to vzdávať," citovala slová Azpilicuetu agentúra AFP.

"Boli by sme radi, keby sme boli v komfortnejšej situácii, ale vo futbale sa zriedka stane to, čo očakávate. Žijeme a sme odkázaní sami na seba. Musíme byť skromní, sebakritickí a musíme korigovať naše chyby. Je to zápas hop alebo trop, takže k nemu musíme pristupovať zodpovedne," dodal.

Viac o EURO 2020 / 2021

Súvisiace články