Celú výplatu minul na lístky pre rodinu. Tréner ho v poslednej chvíli nepostavil do zápasu

Oh My Hockey|20. nov 2021 o 13:20

Veľkolepý zápas doma proti obľúbenému tímu, celá výplata na lístky pre rodinu, avšak tréner zábavu zrušil.

Útočník Riley Tufte mal odohrať tretí zápas v kariére doma v Minnesote v drese Dallasu Stars. Tréner Rick Bowness sa však v posledných chvíľach rozhodol, že bude len zdravým náhradníkom.

Pre mladého útočníka boli dva predošlé zápasy v NHL za Dallas premiérové a na tretí sa špeciálne tešil: "Hrať zápas proti Minnesote Wild v NHL je pre mňa niečo neuveriteľné. Som veľmi štastný, že som tu a neviem sa dočkať zápasu."

Tufte dostal pred súbojom ohlasy od mnohých známych, ktorí sa chystali na zápas. Ešte ráno pred zápasom sa takto vyjadril pre médiá: "Zrejme uvidíte na tribúnach viac dresov s mojím menom. Viem, že tam budú aj nejaké dresy, ktoré som obliekal ešte počas strednej školy. Môj syn bude mať dres Dallasu s mojím číslom "27" a s nápisom "Daddy" na chrbte."

Xcel Energy Center v meste St.Paul, kde hrajú Wild svoje domáce zápasy, je pre rodáka z mestskej časti špeciálnym miestom. Ako 11-ročný chlapec s cukrovkou bol v nemocnici a nemohol ísť na turnaj s jeho tímom. Počas toho, ako rozmýšľal nad tým, ako si raz chce zahrať v NHL, dostal lístky na zápas svojho obľúbeného tímu a mohol ho sledovať priamo zo štadióna.

"Pamätám si, ako som sedel na tribúne, zmeškal som môj turnaj, ale bol som na zápase Wild, bolo to úplne skvelé," hovoril Tufte pred zápasom. "To je len krátka spomienka, chlapec na nemocničnom lôžku, ktorému diagnostikovali cukrovku sníval o tom, že si raz zahrá v NHL a dnes som tu, je to úžasné."

Dostať sa na zápas NHL nie je najlacnejšia záležitosť. 23-ročný krídelník však chcel, aby s ním premiéru v jeho domovine zažilo čím viac ľudí. Všetky svoje zárobky z povolania do NHL využil na to, aby zabezpečil vstupenky pre blízkych. Ani to však nestačilo, peňazí nemal dosť a za ďalšie lístky mu pomohol zaplatiť jeho priateľ a hokejový vzor Nick Bjugstad, ktorý hrá za Minnesotu.

Všetko vyzeralo pripravené na to, aby skvelý príbeh pokračoval, až do momentu, keď pred zápasom padlo rozhodnutie, že Tufte nebude hrať. Sen sa takmer stal skutočnosťou, ale tréner Rick Bowness rozhodol o tom, že voľba Stars v prvom kole 2016 si na vysnený zápas doma ešte bude musieť počkať. Namiesto neho stretnutie odohral Joel Kiviranta.

"Chceli sme do zápasu vložiť rýchlosť a energiu, ktorú má Kivi. Riley (Tufte) toho neodohral veľa, hral iba štyri minúty v prvom zápase a sedem v druhom. Bolo by veľa od neho pýtať výkon v tomto zápase," tvrdil po zápase tréner "hviezd" Bowness. "Niekedy si zahrá aj v Minnesote, ale dnes sme v zostave chceli viac rýchlosti a Kiviranta nehral pár posledných zápasov."

Tréner Dallasu Rick Bowness. Zdroj obrázku: Jeff Vinnick/Getty Images

Ráno pred zápasom to vyzeralo, že Tufte nastúpi, dokonca sa zúčastnil aj rozkorčuľovania. Všetko sa zmenilo až tesne pred samotným súbojom. O tom, že nenastúpi, sa dozvedel len hodinu pred zápasom. Na to, či by Tufte nedokázal poskytnúť dostatok energie pred burácajúcim publikom a s extra motiváciou, si už odpovedzte sami.

Stars nakoniec zápas prehrali výsledkom 2:7, viacerí fanúšikovia vtipkovali o tom, že toto číslo je totožné s číslom na Tufteho drese.

Rick Bowness mnohým týmto rozhodnutím pripomenul Mikea Babcocka. Ten počas svojej trénerskej kariéry urobil viacero podobných, veľmi kritizovaných rozhodnutí. Napríklad nepostavil Mikea Modana na jeho 1500. zápas, alebo Jasona Spezzu počas domáceho otváracieho zápasu Toronta v roku 2019 proti Senators, za ktorých dlho hral a bol ich kapitánom.

Nachádzate sa tu: