Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Bývalí spoluhráči z New Yorku spomínajú na Gáboríka v dobrom

Marián Gáborík. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 3. jún 2014 o 11:19

Je to skvelý chlapík a fenomenálny hokejista. Vždy na sebe tvrdo pracoval, hovorí McDonagh.

LOS ANGELES. Pre slovenského hokejového útočníka Marián Gáboríka z tímu Los Angeles Kings bude mať záverečná séria o Stanleyho pohár proti New Yorku Rangers dvojnásobne špecifickú príchuť.

Tridsaťdvaročný Trenčan sa totiž predstaví vo svojom premiérovom finále a navyše proti svojmu niekdajšiemu zamestnávateľovi, u ktorého strávil viac ako tri roky.

"Je to vynikajúci spoluhráč a skvelý chlap. Budeme si na neho dávať pozor. Je nebezpečný a dokáže využívať ponúknuté príležitosti. Vie dať gól z akejkoľvek šance," zaspomínal si pre NHL.com Brad Richards na chvíle so slovenským útočníkom.

Gáborík s Richardsom počas spoločného pôsobenia v NY Rangers hrali v jednej formácii v konferenčnom finále v roku 2012 proti New Jersey a následne aj v základnej časti profiligy 2012/2013 až do Slovákovej výmeny do Columbusu.

Na Gáboríka len v dobrom spomína aj obranca Ryan McDonagh. "Je to skvelý chlapík a fenomenálny hokejista. Vždy na sebe tvrdo pracoval a v našom klube strelil mnoho dôležitých a pekných gólov. Je veľmi zručný, výborný korčuliar. Pre naše družstvo bude veľkou hrozbou. Na štadióne sa len tak nepotuloval a vždy si pripravoval hokejku alebo inú časť výstroja, stále niečo robil."

Aj na opačnej strane stojí hokejista s minulosťou u konkurencie. Vysoký americký center Brian Boyle síce už piatu sezónu patrí k jazdcom, no svoje premiérové kroky v NHL absolvoval v Los Angeles.

"Veľa som sa tam naučil. Klub má niekoľko vynikajúcich hráčov, ktorí dokážu veľké veci. Keď som bol v LA, bol som ešte mladý a hlúpy. Odvtedy som vyrástol a práve v Los Angeles som bol prvýkrát dlhodobo preč z domova. Odvtedy sa mnoho vecí zmenilo," poznamenal Boyle.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.