Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Bystričanky sú tri góly od semifinále

Sportnet|Publikované 24. mar 2007 o 00:00

BANSKÁ BYSTRICA. Banskobystrické hádzanárky čaká dnes od 18.00 v športovej hale na Štiavničkách úloha zlikvidovať trojgólové manko z prvého štvrťfinálového zápasu Chalenge cupu na pôde srbského Naisa Niš (27:30).

V hádzanej tri góly neznamenajú veľa, navyše pre Slovenky hovorí vysoký počet strelených gólov na palubovke súpera. Nemôžu však počítať s podcenením, ktorého sa Srbky dopustili v prvom zápase.

Stretnutie môžu rozhodnúť osobnosti. Niš má najnebezpečnejšiu hráčku vo vysokej pivotke Roganovej, ktorá jedenástimi gólmi a hrou narobila Bystričankám v prvom zápase najväčšie starosti. Domáce majú útočnú silu rozloženú na viac hráčok, najviac gólov sa očakáva od stabilných opôr Kollárovej, Tobiášovej a Szabovej.

,,Musíme lepšie premieňať šance a nestrácať ľahké lopty, čo nás pripravilo o sľubnejší výsledok v Niši. Súper už o nás vie oveľa viac ako pred prvým stretnutím, keď mal k dispozícii iba videokazetu zo zápasu v Salerne, kde sme nehrali dobre. Určite nastúpia sústredenejšie,“ povedal tréner Banskej Bystrice Vladimír Danove.

Súvisiace články