Brazília sľubuje na MS v Katare ofenzívnu šou. Tréner však čelí aj kritike

Futbalisti Brazílie.
Futbalisti Brazílie. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. okt 2022 o 13:25

Veľký tlak je vyvíjaný na Neymara.

RIO DE JANEIRO. Tréner brazílskej futbalovej reprezentácie Tite sľubuje zapojenie všetkých svojich útočníkov počas majstrovstiev sveta v Katare.

Popri hviezdnom Neymarovi bude mať kouč k dispozícii ešte Viniciusa, Raphinhu, Richarlisona, Antonyho či Gabriela Jesusa.

Brazília musí svoju finálnu 26-člennú súpisku potvrdiť do 7. novembra, preto Tite s asistentmi Cleberom Xavierom a Cesarom Sampaiom dolaďujú detaily.

Tite do uplynulých dvoch zápasov proti Ghane a Tunisku, ktoré oba skončili víťazne pre Brazíliu, zvolil veľmi ofenzívnu stratégiu. Podľa viacerých kritikov nemusí byť tak ofenzívne zoskupenie vhodné v zápasoch proti top tímom.

"Robíme posledné úpravy v mužstve, no náš herný plán nezmeníme. Budeme aj naďalej presadzovať náš spôsob hry. Všetci moji útočníci dostanú šancu ukázať svoje schopnosti," citovala trénera Brazílie agentúra AP.

Brazília bude štartovať v G-skupine, v ktorej ďalej figuruje Srbsko, Švajčiarsko a Kamerun. Problém pre "selecao" môže byť defenzíva.

Tréner Brazílie Tite.
Tréner Brazílie Tite. (Autor: TASR/AP)

Stopér Thiago Silva má už 38 rokov a pilier zálohy Casemiro nie je v najlepšej forme po príchode do Manchestru United. Tite však problém v defenzíve nevidí. "Nevidím v tom problém. Verím, že hráči zo seba vydajú maximum a zvládnu to."

Pre útočníka Paríža St. Germain Neymara budú MS v Katare už jeho tretím svetovým šampionátom v kariére. Po nie najoceňovanejších výkonoch na predošlých MS v Rusku vytvárajú kritici na brazílsku hviezdu stále väčší tlak.

"Snažíme sa nesústrediť na hlasy kritikov. Je vidieť, že Neymar vyspel. Dokáže si priznať vlastné chyby. Aktuálne prežíva výbornú sezónu v Paríži. Musí sa sústrediť len na svoje výkony," zastal si svojho zverenca tréner Tite.

Nachádzate sa tu: