Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Boston privítal svojich hrdinov

(Autor: SITA)
SITA|16. jún 2011 o 21:35

Hokejisti Bostonu Bruins priviezli Stanleyho pohár do Bostonu.

Lietadlo s tímom pristálo na Loganovom medzinárodnom letisku.

BOSTON. Hokejisti Bruins priviezli Stanleyho pohár do Bostonu. Lietadlo s celým tímom pristálo o 8.30 h miestneho času na Loganovom medzinárodnom letisku.

O pol hodinu neskôr sa mužstvo dvoma autobusmi presunulo k TD Garden, kde už čakali stovky fanúšikov. Bruins sa vrátili do svojej haly dvanásť hodín po tom, čo získali po víťazstve 4:0 vo Vancouveri cennú trofej.

Z autobusov pred halou medzi prvými vystúpili prezident klubu Cam Neely, jeden z najlepších hráčov histórie Bruins a rodák z Vancouveru, a tréner Claude Julien. Kapitán mužstva Zdeno Chára vyšiel ako posledný a nad hlavu opäť zdvihol Stanleyho pohár.

"Je to skvelé a neuveriteľné, všetci sme veľmi šťastní a nadšení. Mám radosť aj za mesto a náš klub," tešil sa slovenský obor Chára. "Cítim sa výborne, je to stále tak trochu neskutočné a nemyslím si, že sme si ešte naplno uvedomili hodnotu nášho úspechu.

Do finálovej série sme vložili úplne všetko a preto sme uspeli," vyhlásil gólman "medveďov" a najužitočnejší hráč play-off Tim Thomas.

Súvisiace články