38.

Paulína Fialková

+ 3:27,7 min

4

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ. Nórska biatlonistka Tiril Eckhoffová získala veľký krištáľový glóbus za triumf vo Svetovom pohári.

Konkurenciu nenašla ani v sobotňajších stíhacích pretekoch v Novom Město na Moravě a zaznamenala dvanáste prvenstvo v sezóne.

Jediná slovenská reprezentantka v pretekoch Paulína Fialková obsadila 38. pozíciu s mankom 3:27,7 min, keď minula celkovo štyri terče.

Nórka potvrdila kvality v stíhačke

Eckhoffová získala svoj premiérový veľký glóbus, pred rokom v skrátenej sezóne obsadila druhú priečku za Dorotheou Wiererovou z Talianska.

Zároveň si poistila aj malý glóbus za stíhacie preteky, prvenstvo v tejto súťaži obhájila.

V sobotu Nórka zvíťazila o 34,6 sekúnd pred Bieloruskou Dinarou Alimbekovovou a o 40,2 pred Nemkou Franziskou Preussovou. Na strelnici pochybila iba raz na druhej streľbe.

Eckhoffová zaznamenala dvanáste prvenstvo v sezóne a 25. v kariére. V stíhacích pretekoch triumfovala v šiestich zo siedmich pretekov v tejto sezóne.

Fialková si pripísala dva body

Paulína Filaková odštartovala z 52. pozície po šprinte a odstupom jednej minúty a 48 sekúnd na Eckhoffovú.

Na oboch položkách v ľahu si pripísala jednu minelu a rovnaký výsledok zopakovala aj na oboch streľbách v stoji.

Dokázala sa však aj napriek štyrom trestným okruhom posunúť na 38. priečku, ktorá pre ňu znamená dva body do Svetového pohára.