Fillon Maillet ovládol stíhacie preteky, Šima netrafil až štyri terče

Quentin Fillon Maillet vyhral stíhacie preteky v Hochfilzene 2020.
Quentin Fillon Maillet vyhral stíhacie preteky v Hochfilzene 2020. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. dec 2020 o 16:12

Líder poradia Bö netrafil trikrát.

SP v biatlone - Hochfilzen (Rakúsko)

Muži - stíhacie preteky na 12,5 km:

1.Quentin Fillon MailletFrancúzsko32:38,7 min (0)
2.Emilien JacquelinFrancúzsko+ 25,5 s
3.Johannes DaleNórsko+ 49,5 (2)
4.Johannes Thingnes BöNórsko+ 58,0 (3)
5.Fabien ClaudeFrancúzsko+ 1:10,2 (3)
6.Sturla Holm LaegreidNórsko+ 1:18,1 (1)
53.Michal ŠimaSlovensko+ 5:34,5 (4)

HOCHFILZEN. Sobotňajšie stíhacie preteky 3. kola Svetového pohára biatlonistov v rakúskom Hochfilzene sa skončili triumfom francúzskych pretekárov.

Svoje štvrté víťazstvo v kariére si vybojoval Quentin Fillon Maillet, ktorý predviedol čistú streľbu rovnako ako jeho krajan a druhý v poradí Emilien Jacquelin (+25,5 s).

Na tretej priečke skončil víťaz piatkového šprintu Johannes Dale z Nórska (+49,5 s). Jediný Slovák na štarte Michal Šima spravil štyri chyby a do cieľa prišiel na 53. mieste.

Dvadsaťosemročný Fillon Maillet odštartoval z druhej pozície so sedemnásťsekundovým mankom na Daleho, no už po prvej streleckej položke sa dostal na čelo.

Nór totiž musel ísť na trestné kolo. Za ním sa zoradili Jacquelin, líder celkového poradia SP Johannes Thingnes Bö z Nórska a jeho krajan Sturla Holm Laegreid, všetci odstrieľali čisto.

Rovnaké poradie zostalo aj po druhej ležke, no po prvej stojke sa už zmenilo, keď si trestné okruhy pripísali všetci traja Nóri.

S čistým štítom pokračovali Fillon Maillet a Jacquelin, na tretie miesto sa posunul rovnako bezchybný Švéd Sebastian Samuelsson. Ten sa však pripravil o pozíciu na pódiu v záverečnej streľbe, keď minul dva terče.

Francúzi zvládli aj túto položku a podelili si najvyššie priečky, na tretiu sa dostal Dale o necelých deväť sekúnd pred J. T. Böom.

Šima odštartoval ako predposledný, po prvej streľbe, na ktorej minul jeden terč, sa posunul o osem miest vyššie.

Aj na ďalších troch položkách si však pripísal po jednom trestnom okruhu a tak finišoval na 53. mieste so stratou 5:34,5 minúty na víťaza.