Slovensko

+3:43,7 min.

1+2

OSLO. Francúzska biatlonistka Julia Simonová získala veľký krištáľový glóbus v sezóne 2022/2023.

Celkový triumf vo Svetovom pohári jej zabezpečilo piate miesto v sobotnom šprinte, v ktorom sa z víťazstva tešila Denise Hermannová Wicková z Nemecka.

Nemka si vďaka triumfu zabezpečila malý glóbus. Najlepšia zo Sloveniek Paulína Bátovská Fialková obsadila 52. priečku.

Okrem nej sa na štart postavila Ivona Fialková, ktorá skončila na 71. mieste, Zuzana Remeňová obsadila 92. priečku.

Pôvodne mali ísť ženy v sobotu stíhacie preteky, no namiesto nich sa uskutočnil šprint, ktorý presunuli z piatka. Preteky museli preložiť pre nepriaznivé počasie.

Nemka zdolala o tri sekundy Švédku Hannu Öbergovú a o 33 sekúnd aj jej krajanku Annu Magnussonovú. V nedeľu sú na programe preteky s hromadným štartom, v ktorých sa predstaví aj Paulína Bátovská Fialková.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Simonová získala veľký glóbus, v šprinte triumfovala Hermannová