Francúzsko vyhralo prvú zmiešanú štafetu sezóny, o 3. miesto bojovali Česi

Talian Didier Bionaz a Francúz Quentin Fillon Maillet v zmiešanej štafete vo Švédsku.
Talian Didier Bionaz a Francúz Quentin Fillon Maillet v zmiešanej štafete vo Švédsku. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. nov 2023 o 16:29

V boji o tretiu priečku boli tri tímy.

Svetový pohár v biatlone

Östersund - miešaná štafeta 4x6km

1.

Francúzsko

1:09:09 min.

(1)

2.

Nórsko

+ 15,7 s.

(0)

3.

Taliansko

+ 39,7 s.

(0)

ÖSTERSUND. Biatlonisti Francúzska vyhrali v sobotu miešanú štafetu na 4x6 km na úvodnom podujatí nového ročníka Svetového pohára vo švédskom Östersunde.

Kvarteto v zložení Quentin Fillon Maillet, Emilien Jacquelin, Justine Braisazová-Bouchetová a Lou Jeanmonnotová triumfovalo napriek jednému trestnému kolu s náskokom 15,7 sekundy pred Nórskom, tretie skončilo Taliansko (+39,7).

Slovensko v klasickom štafetovom mixe nemalo zastúpenie.

Nóri na prvých dvoch mužských úsekoch potvrdili úlohu topfavorita.

Tarjei Bö síce musel na stojke rad dobíjať, ale pred úvodnou odovzdávkou predstihol najlepšie strieľajúceho Švajčiara Sebastiana Staldera a bol tesne pred ním.

S menším odstupom nasledovali štafety Francúzska, Nemecka, Česka a Talianska.

Johannes Thingnes Bö získal potom pre svoj tím sľubnejší náskok po bezchybnej druhej streľbe druhého úseku, druhí Nemci pred ženskou časťou štafety zaostávali o 17 a Taliani o 46 sekúnd. Francúzi klesli po trestnom kole Emiliena Jacquelina na piatu priečku za Česko.

Knottenová v úvode tretieho úseku náskok nórskej štafety ešte zvýraznila, keďže v ležke vybielila bez nabíjania všetkých päť terčov a na prenasledovateľky už mala k dobru viac ako pol minúty.

Na stojke sa však "zasekla", dobíjala dvakrát a finišujúcej Tandrevoldovej tak pred záverečným úsekom odovzdala až ako druhá za Justine Braisazovou-Bouchetovou z Francúzska s mankom 8,6 sekundy.

V boji o tretiu priečku za nimi nasledovali Nemecko, Česko a Taliansko.

Lou Jeanmonnotová v koncovke udržala francúzsku štafetu na čele, keď o všetkom rozhodla až záverečná ôsma streľba. Francúzka v nej nezaváhala, kým Tandrevoldová musela dobíjať a stratila šancu na prvenstvo.

Za vedúcim duom zvládla súboj o pódium najlepšie Talianka Lisa Vittozziová, ktorá s prehľadom predstihla Nemecko i Česko.

Prvých päť štafiet sa zmestilo do jednej minúty, šieste Švédsko už malo priepastné manko 2:28 min.

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Biatlon»Francúzsko vyhralo prvú zmiešanú štafetu sezóny, o 3. miesto bojovali Česi