Prvýkrát ovládol stíhacie preteky, Nór v závere predstihol krajanov

Nórsky biatlonista Johannes Dale-Skjevdal vyhral stíhacie preteky v Ruhpoldingu. (Autor: TASR/dpa via AP)
TASR|14. jan 2024 o 15:35

Johannes Thingnes Bö navýšil náskok na čele celkového poradia.

(4)

RUHPOLDING. Nórsky biatlonista Johannes Dale-Skjevdal zvíťazil v stíhacích pretekoch na 12,5 km na podujatí 5. kola Svetového pohára v Ruhpoldingu.

Ďalšie pódiové miesta v nemeckom stredisku obsadili jeho krajania.

Na záverečnom bežeckom okruhu jeho tempu nestačili Vetle Sjaastad Christiansen a ani líder celkovej klasifikácie Johannes Thingnes Bö.

Dale-Skjevdal sa tretíkrát tešil z prvenstva v prestížnom seriáli. Bolo to pre neho prvé víťazstvo od 18. decembra 2022 a premiérové v stíhacích pretekoch.

Christiansen do "stíhačky" vyštartoval s náskokom sedemnástich sekúnd pred druhým zo šprintu Tommasom Giacomelom. Po dvoch čistých ležkách si udržal pozíciu, no poradie za ním sa premiešalo.

Talian, ktorý bojuje o pozíciu najlepšieho mladého jazdca, urobil dve chyby na druhej položke a pred neho sa dostali Tarjei Bö a Dale-Skjevdal.

Christiansen na prvej stojke raz minul, no aj jeho súperi zaváhali a jeho náskok zostal 19-sekundový. Tarjei Bö bol druhý a na tretiu priečku poskočil vďaka tretej nule Švajčiar Sebastian Stalder.

Christiansen na záverečnej položke dvakrát netrafil terč, no zostal s minimálnym náskokom pred štvoricou ďalších súperov a rozhodlo sa na trati.

J.T. Bö zvýšil tempo pred stúpaním, ale nepodarilo sa mu odpútať sa od prenasledovateľov. O chvíľu na to zaútočil Dale-Skjevdal, bol úspešný a vyhral.