Basketbalista Milwaukee Bucks Jrue Holiday v dueli proti Bostonu.
Basketbalista Milwaukee Bucks Jrue Holiday v dueli proti Bostonu. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. feb 2023 o 08:20

Z víťazstva sa tešili aj hráči Phoenixu Suns.

NEW YORK. Basketbalisti Milwaukee zvíťazili v noci na stredu v NBA nad Bostonom 131:125 po predĺžení a dosiahli jedenásty triumf za sebou.

Jrue Holiday sa v drese Bucks zaskvel 40 bodmi a vytvoril si nové kariérne maximum. So spoluhráčmi spolu dosiahli už 40 víťazstvo v sezóne a sú na druhom mieste Východnej konferencie, lídrom je práve Boston.

"Je jedno ako hrám, keď víťazíme. Jediná štatistika, na ktorú sa pozerám, sú straty. Podľa toho si vyhodnocujem, či som mal dobrý alebo zlý zápas.

Pre mňa nie je dôležité, či skórujem, keď som na ihrisku, chcem hrať hlavne dobre v obrane," povedal Holiday podľa agentúry AFP.

Úspešný duel má za sebou aj Kawhi Leonard. Zaznamenal 33 bodov, vďaka ktorým Los Angeles Clippers doma zdolali Golden State Warriors 134:124.

Damian Lillard z Portlandu sa priblížil k ďalšiemu 40-bodovému zápasu, ale ani to nestačilo tímu. Trail Blazers prehrali s Washingtonom Wizards 101:126.

Lillard si pripísal na konto 39 bodov, 10 doskokov a 6 asistencií. V drese hostí však Kyle Kuzma (33) a Kristaps Porzingis (28) spolu nastrieľali 61 bodov.

V tomto zápase predviedol najlepšiu akciu noci Shaedon Sharpe. V tretej štvrtine dostal loptu na hranici trojkového oblúka, šikovne oklamal Taja Gibsona a následne efektne zasmečoval cez brániaceho Kylea Kuzmu.

Phoenix zdolal na domácej palubovke Sacramento Kings 120:109. Domáci Devin Booker prispel k víťazstvu 32 bodmi.