V poslednej minúte trikrát zaváhal. Curry bol takmer smoliarom duelu

Basketbalisti tímu Golden State Warriors, zľava Draymond Green a Stephen Curry.
Basketbalisti tímu Golden State Warriors, zľava Draymond Green a Stephen Curry. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. apr 2023 o 08:35

Denveru nepomohlo ani 43 bodov Nikolu Jokiča.

NEW YORK. Basketbalisti Denveru nevyužili prvú príležitosť na spečatenie postupu do 2. kola play off NBA. Na palubovke Minnesoty Timberwolves prehrali 108:114 po predĺžení a ich súper znížil stav série na 1:3.

Nuggets nepomohol ani výborný individuálny výkon Nikolu Jokiča, srbský pivot zaznamenal 43 bodov, 11 doskokov a tiež šesť asistencií.

"Mali sme príležitosť uzavrieť sériu. Žiaľ, nepodarilo sa nám to. Domáci ukázali veľkú bojovnosť. Všetko však máme vo vlastných rukách," uviedol Jokič, ktorý vyrovnal svoje bodové maximum v play off.

Už iba jedno víťazstvo delí od postupu hráčov New Yorku Knicks. Tretí triumf pridali doma proti Clevelandu Cavaliers (102:93), nad ktorým vedú 3:1.

Rovnako sa darí aj Bostonu Celtics proti Atlante Hawks. K tretiemu víťazstvu ho potiahlo hviezdne duo Jaylen Brown a Jayson Tatum - obaja dali 31 bodov.

Veľké šťastie mali hráči Golden State, ktorí skoro stratili "vyhraný zápas" so Sacramentom. Stephen Curry nastrieľal 32 bodov, no veľa nechýbalo a mohol byť smutným hrdinom. V poslednej minúte až trikrát zaváhal.

Za stavu 126:121 si chcel na palubovke zobrať oddychový čas, no domáci už žiaden nemali. Výsledkom toho bolo jeden trestný hod súpera, strata lopty a napokon aj trojka De'Aarona Foxa, ktorou znížil rozdiel na jeden bod.

Curry následne nepremenil svoj pokus, a tak mali hostia k dispozícii záverečný útok. V poslednej sekunde Curry nestihol včas pribehnúť k Harrisonovi Barnesovi, ale ten víťaznú strelu za tri body nepremenil.

NBA - 1. kolo play-off:

Východná konferencia - štvrťfinále - 4. zápasy:

Atlanta - Boston 121:129

Najviac bodov: Young 35 (15 asistencií), Hunter 27, Murray 23 - Brown a Tatum po 31, Smart 19

/stav série 1:3/

New York - Cleveland 102:93

Najviac bodov: Brunson 29, Barrett 26, Hart 19 - Garland 23 (10 asistencií), Allen a LeVert po 14

/stav série: 3:1/

Západná konferencia - štvrťfinále - 4. zápasy:

Golden State - Sacramento 126:125

Najviac bodov: Curry 32, Thompson 26, Poole 22 - Fox 38, Murray 23, Monk 16

/stav série: 2:2/

Minnesota - Denver 114:108 pp

Najviac bodov: Edwards 34, Conley 19, Towns 17 (11 doskokov) - Jokič 43 (11 doskokov), Murray 19, Porter 15

Domov»Halové športy»Basketbal»V poslednej minúte trikrát zaváhal. Curry bol takmer smoliarom duelu