Basketbalisti New Orleans Pelicans. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. apr 2022 o 07:30 (aktualizované 16. apr 2022 o 09:48)

Z postupu sa teší aj Atlanta, ktorá vyradila Cleveland.

NEW YORK. Basketbalisti Atlanty a New Orleans postúpili do play off NBA.

Hawks zvíťazili v súboji play in o 8. nasadené miesto vo Východnej konferencii na palubovke Clevelandu 107:101 a v 1. kole nadstavby sa stretnú Miami.

Pelicans vybojovali víťazstvo na palubovke Los Angeles Clippers 105:101 a v play off sa predstavia proti Phoenixu.

Najväčšiu bodovú zásluhu na triumfe Atlanty mal Trae Young, ktorý strelil 32 z jeho 38 bodov v druhej polovici hry.

"Robili sme to, čo sme mali. Je výsada tohto tímu, že sme bojovali a dokončili sme našu úlohu," uviedol pre AP 23-ročný hráč Atlanty, ktorá sa vlani prebojoval do semifinále vyraďovacej fázy.

New Orleans v prvej polovici duelu stratilo 16-bodové vedenie a znova ho prebralo až v záverečných minútach.

"Zápas sme veľmi prežívali, bolo tam veľa vzostupov a pádov. Naše nastavenie je však pokračovať v boji, nevzdáme to," uviedol po stretnutí v Los Angeles kormidelník New Orleans Willie Green, ktorého mužstvo vstupovalo do záverečnej štvrtiny s desaťbodovým mankom.