Zľava Nikola Jokič, Bam Adebayo a Anthony Davis v zápase USA - Srbsko v príprave na OH 2024 v Paríži. (Autor: TASR/AP)
REUTERS|17. júl 2024 o 22:40

Americkí basketbalisti sa pripravujú na OH 2024 v Paríži.

Prípravný zápas v basketbale - Abú Zabí

USA - Srbsko 105:79 (59:45)

Štvrtiny: 28:28, 31:17, 24:13, 22:21

Najviac bodov: Curry 24, Adebayo 17, Edwards 16 - Jokič 16, Avramovič 14, Petrusev 11

ABÚ ZABÍ. Americkí basketbalisti vyhrali aj svoj tretí zápas v rámci prípravy na OH 2024 v Paríži. V Abú Zabí zdolali Srbsko jasne 105:79.

Bam Adebayo a Anthony Davis si dokázali postrážiť srbskú hviezdu a trojnásobného najužitočnejšieho hráča NBA Nikolu Jokiča.

Davis sa prezentoval šiestimi blokmi vrátane jedného z 8. minúty štvrtej štvrtiny, ktorý sprevádzali ovácie v stoji. Adebayo zaznamenal celkovo 17 bodov a 7 doskokov.

Stephen Curry dal v prvom polčase 18 bodov a zápas zakončil šiestimi trojkami a 24 bodmi, čo bolo najviac spomedzi všetkých hráčov. Američania premenili 16 z 36 striel za 3 body. Jokič na druhej strane ukončil zápas so 16 bodov.

Pri svojej piatej trojke sa Curry bleskovo uvoľnil z ľavého krídla a presnou strelou zvyšoval už na 90:63. Nadviazal naňho úspešným pokusom aj LeBron James po lobe Adebaya.

Nasledujúci útok predviedol vrchol driblingu a prihrávok a zakončil ho práve Curry ďalšou úspešnou trojkou. Američania viedli v zápase najviac o 31 bodov.

Jokič sa dotkol lopty pri takmer každom útoku Srbska a vášnivo komunikoval so spoluhráčmi. Záverečnú štvrtinu však už strávil na lavičke. Obe krajiny sa stretnú už v ostrom súboji 28. júla v prvom zápase skupiny C na OH v Paríži.

Američania vynikali v streľbe aj v rozohrávke z obrannej polovice. Adebayo zakončoval tretiu štvrtinu úspešnou trojkou na 81:53.

Prvý polčas ukončili náporom a energickou obranou, vďaka čomu viedli 59:45. Lavička pritom dosiahla viac bodov než základná zostava v pomere 30:29.

Curry sa v prvej dvadsaťminútovke prezentoval až 18 bodmi. V polovici druhej štvrtiny zaznamenal samostatnú sériu deviatich bodov za sebou. Darilo sa aj Anthonymu Edwardsovi, ktorý si v dueli pripísal 16 bodov.

Američania odohrajú do olympiády v Paríži ešte dva prípravné zápasy. Budúcu sobotu ich čaká v Londýne súboj s Južným Sudánom a v pondelok s Nemecko.

Domov»Halové športy»Basketbal»Američania ustrážili hviezdneho Jokiča. Víťazná séria pokračuje, Srbom nedali šancu