Hviezdni Američania sa trápili. V príprave na OH takmer prehrali s outsiderom

Anthony Edwards a Carlik Jones. (Autor: TASR/AP)

USA - Južný Sudán 101:100

Štvrtiny: 24:26, 20:32, 37:18, 20:24

USA: James 23, Davis 15, Embiid 14, Curry 12, Edwards 11, Tatum 9, Holiday 8, Booker 5, Adebayo 4

Južný Sudán: Shayok 25, Jones 15, Thor 14, Gabriel 11, Omot 9, Jok 8, Maluach 7, Deng 6, Kuol 3, Makoi 2

LONDÝN. Takýto výsledok čakal málokto. Basketbalisti USA vyhrali s outsiderom z Južného Sudánu len 101:100.

Hviezdami nabitý tím z NBA väčšinu zápasu dokonca prehrával, po polčase bol stav 58:44 pre krajinu z Afriky. USA vyhrali jedinú štvrtinu, no vysokým rozdielom 37:18, vďaka čomu sa tešili z triumfu.

V základnej zostave Američanov boli mená ako LeBron James, Stephen Curry, Jrue Holiday, Joel Embiid či Devin Booker.

Do zápasu zasiahli aj Anthony Edwards, Tyrese Haliburton, Jayson Tatum, Bam Adebayo, Anthony Davis či Derrick White.

Na strane Južného Sudánu žiaril Marial Shayok, ktorý pôsobí v čínskej lige. Nastrieľal 25 bodov. Južný Sudán mohol z poslednej akcie zápasu rozhodnúť o svojom víťazstve, ale tesne sa mu to nepodarilo.

Hrdinom USA bol LeBron James, ktorý nastrieľal 23 bodov a bol autorom aj rozdielovej akcie osem sekúnd pred koncom za stavu 99:100.

Oba tímy sa zúčastnia aj na blížiacich sa olympijských hrách v Paríži, dokonca si sily zmerajú aj v skupine C. V nej sa nachádza ešte Srbsko a Portoriko.

Domov»Halové športy»Basketbal»Hviezdni Američania sa trápili. V príprave na OH takmer prehrali s outsiderom