Fotka zo zápasu Slávia Banská Bystrica - Besiktas Istanbul.
Fotka zo zápasu Slávia Banská Bystrica - Besiktas Istanbul. (Autor: TASR - Ján Krošlák)
TASR|1. nov 2023 o 19:41

Basketbalistky Slávie Banská Bystrica prehrali aj vo svojom štvrtom zápase.

Európsky pohár žien

Slávia Banská Bystrica – Besiktas Istanbul 43:87 (17:45)

Zostava a body Banskej Bystrice: Bogičevičová 14, Martišková 9, Mujovičová 8, Burová 3, Holíková 2 (Brabencová 7, da Cruz 0)

Najviac bodov Besiktasu: Nogičová 22, Liová 17, Evansová 12

TH: 6/4 – 12/10, fauly: 15 - 11, trojky: 3 - 13

Rozhodovali: Tomičová, Mjeda (obaja Chor.), Pipan (Slov.)

Štvrtiny: 8:26, 9:19, 15:21, 11:21.

BANSKÁ BYSTRICA. Basketbalistky Slávie Banská Bystrica stále čakajú na víťazstvo v E-skupine Európskeho pohára (Eurocup), šnúru domácich zápasov uzatvorili prehrou 43:87 s Besiktasom Istanbul.

Štvrtý neúspech za sebou znamená, že šanca na pokračovanie v súťaži sa výrazným spôsobom znížila.

Po reprezentačnej prestávke sa predstavia 23. novembra na ihrisku gréckeho Panathinaikosu.

Na snímke hlavná trénerka Slávie Banská Bystrica Zuzana Žirková gestikuluje počas zápasu E-skupiny Európskeho pohára v basketbale žien Slávia Banská Bystrica - Besiktas Istanbul v Banskej Bystrici 1. novembra 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák

- Slovensko šport basketbal Európsky pohár EP
- skupinová fáza E skupina
- Slávia Banská Bystrica - Besiktas Istanbul BBX
Na snímke zľava Sugranur Sönmezová (Besiktas), Natália Martšsková (Banská Bystrica) a Tijana Krivačevičová (Besiktas) bojujú o loptu počas zápasu E-skupiny Európskeho pohára v basketbale žien Slávia Banská Bystrica - Besiktas Istanbul v Banskej Bystrici 1. novembra 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák

Na snímke zľava Kristýna Brabencová (Banská Bystrica) a Dana Evansová (Besiktas) bojujú o loptu počas zápasu E-skupiny Európskeho pohára v basketbale žien Slávia Banská Bystrica - Besiktas Istanbul v Banskej Bystrici 1. novembra 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák

Na snímke zľava Natália Martišková (Banská Bystrica), Melek Uzunogluová aTijana Krivačevičová (obe Besikras) bojujú o loptu počas zápasu E-skupiny Európskeho pohára v basketbale žien Slávia Banská Bystrica - Besiktas Istanbul v Banskej Bystrici 1. novembra 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák

Na snímke zľava Tijana Krivačevičová (Besiktas), Natália Martišková a Kristýna Brabencová (obe Banská Bystrica) bojujú o loptu počas zápasu E-skupiny Európskeho pohára v basketbale žien Slávia Banská Bystrica - Besiktas Istanbul v Banskej Bystrici 1. novembra 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák

Na snímke sprava Li Jüe-žu (Besiktas) a Patrica Burová (Banská Bystrica) bojujú o loptu počas zápasu E-skupiny Európskeho pohára v basketbale žien Slávia Banská Bystrica - Besiktas Istanbul v Banskej Bystrici 1. novembra 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák

Na snímke tréner Besiktasu Istanbul Aziz Akkaya sleduje zápas E-skupiny Európskeho pohára v basketbale žien Slávia Banská Bystrica - Besiktas Istanbul v Banskej Bystrici 1. novembra 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák

Na snímke zľava Božica Mujovčová (Banská Bystrica) a Mihaela Lazičová (Besiktas) bojujú o loptu počas zápasu E-skupiny Európskeho pohára v basketbale žien Slávia Banská Bystrica - Besiktas Istanbul v Banskej Bystrici 1. novembra 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák

Na snímke zľava Li Jüe-žu (Besiktas) a Božica Mujovčová (Banská Bystrica) bojujú o loptu počas zápasu E-skupiny Európskeho pohára v basketbale žien Slávia Banská Bystrica - Besiktas Istanbul v Banskej Bystrici 1. novembra 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák

Na snímke tureckí fanúšikovia povzbudzujú počas zápasu E-skupiny Európskeho pohára v basketbale žienSlávia Banská Bystrica - Besiktas Istanbul v Banskej Bystrici 1. novembra 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák

Priebeh zápasu

I. polčas:

Pre "pumy" sa opakoval scenár z predchádzajúceho týždňa, keď doma tiež nezačali s Mechelenom ideálne.

Aj od Besiktasu dostávali lekciu z efektivity a moderného basketbalu, v tomto smere nepomáhal ani oddychový čas a už v 5. minúte prehrávala Slávia 2:16.

V oslabenej zostave sa síce potom osmelili, ale manko nevedeli výraznejšie okresať, preto sa prvá štvrtina skončila 8:26.

Druhú časť odštartovali hosťujúce hráčky 12-bodovou šnúrou a Banská Bystrica sa takmer päť minút nevedela presadiť.

Po Martiškovej úspešnej trojke prišlo z domácej strany k miernemu zlepšeniu herného prejavu, no na zmenu scenára stretnutia to nemalo vplyv. Po prvom polčase svietilo na tabuli skóre 17:45.

II. polčas:

Aj druhý polčas sa niesol v ofenzívnom duchu, pre fanúšikov Banskej Bystrice bola dobrá správa, že sa manko výraznejším spôsobom nezvyšovalo.

Slávia dokázala v tomto prípade držať krok, postupnými krokmi zlepšovala streleckú efektivitu.

Besiktas si takýto scenár ale nenechal páčiť, preto podľa očakávania zapol na vyšší herný level a pred poslednou 10-minútovkou viedol už o 34 bodov – 66:32.

Duel sa vyvíjal rovnako aj vo štvrtej štvrtine, turecký tím si nedovolil žiadne hluché momenty a mal absolútnu kontrolu nad dianím na palubovke.

V závere to už boli len korekcie ohľadne konečného výsledku.

Tabuľka skupiny E

Domov»Halové športy»Basketbal»Banská Bystrica utrpela drvivú prehru, súper z Turecka nastrieľal dvojnásobok bodov