Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Pamätné duely: Slováci premenili až tretí mečbal, zavolali na nich políciu

Luis García strieľa hlavou prvý gól do siete slovenského brankára Kamila Čontofalského v baráži MS 2005 v Madride. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Titanilla Bőd, Boris Vanya|11. nov 2020 o 07:20

Ako dopadli zápasy, v ktorých išlo o postup.

BRATISLAVA. Veľký futbalový turnaj je na dosah. Zostáva už len posledný krok, možno dva. Hranica medzi úspechom a neúspechom je veľmi tenká. Výhra prinesie eufóriu a radosť, prehra obrovské sklamanie.

Slovensko odohralo v ére samostatnosti zápasy, po ktorých vypukli postupové oslavy, aj súboj, keď sa vidina účasti na šampionáte rozplynula. K trom výnimočným zápasom Slovenska pridávame pre pamätníkov aj štvrtý, v ktorom si postup na MS 1970 v Mexiku vybojovala futbalová reprezentácia Československa.

Španielsky býk nemal zľutovanie

Taký dôležitý zápas ešte v ére samostatnosti slovenská futbalová reprezentácia nehrala.

V kvalifikácii majstrovstiev sveta 2006 skončili Slováci v 3. skupine na druhom mieste za Portugalskom a postúpili do baráže o účasť na finálovom turnaji.

Žreb im prisúdil silné Španielsko, ktoré finišovalo v 7. skupine druhé za Srbskom a Čiernou Horou. Hralo sa na dva zápasy, prvý bol 12. novembra 2005 v Madride.

Redakcia španielskeho športového denníka Marca vyslala pred týmto súbojom do Bratislavy reportéra Juana Castra, ktorého som sprevádzal.

S úžasom a dojatím hľadel na fotografie a trofeje v detskej izbe už nebohého Petra Dubovského, na ktorého v Španielsku spomínali ako na skvelého hráča.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články