Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Banskobystričanky v Niši s prehrou o tri góly

SITA|Publikované 17. mar 2007 o 22:53

NIŠ 17. marca (SITA) - Hádzanárky ŠKP Banská Bystrica uhrali v prvom zápase štvrťfinále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) relatívne prijateľný výsledok, keď v sobotňajšom stretnutí na palubovke srbského ...

NIŠ 17. marca (SITA) - Hádzanárky ŠKP Banská Bystrica uhrali v prvom zápase štvrťfinále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) relatívne prijateľný výsledok, keď v sobotňajšom stretnutí na palubovke srbského družstva HC "Naisa" Niš prehrali rozdielom len troch gólov 27:30 (14:14). Zverenky trénera Vladimíra Danoveho budú mať ešte možnosť zmazať toto manko a zabojovať tak o postup medzi štyri najlepšie tímy tejto európskej pohárovej súťaže v budúcotýždňovej odvete, ktorá je v hale na banskobystrických Štiavničkách na programe v sobotu 24. marca o 18.00 h.

Výsledok - sobota - Vyzývací pohár (Challenge Cup) - ženy - štvrťfinále - prvý zápas (odveta 24. 3. 2007 o 18.00 h):

HC "Naisa" Niš (Srb.) - ŠKP HK Banská Bystrica (SR) 30:27 (14:14)

Najviac gólov za B. Bystricu: Tobiašová 9, Kollárová 7, rozhodovali: Rakytinová a Tkačuková (obe Ukr.), 1000 divákov

Prvý polčas bol opatrný z oboch strán. Domáce hádzanárky sa snažili využiť svoju výškovú prevahu, ale Banskobystričanky dobre bránili. Nielenže eliminovali silnú zbraň hráčok Niša - rýchly protiútok, ale naopak ony často zakončovali svoje akcie po kontrách. Skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú, a tak družstvá odchádzali do kabín za nerozhodného stavu 14:14. Po prestávke si hostky vybrali slabšiu chvíľku medzi 48. - 53. min, keď domáce získali náskok a napokon vyhrali 30:27.

Hlas:

Ivan Sauch (prezident ŠKP B. Bystrica): "Myslím si, že podľa diania na palubovke by zápasu viac svedčala remíza, alebo domáce víťazstvo o jeden gól. Naše dievčatá podali v búrlivom prostredí dobrý kolektívny výkon, ukázali bojovnosť a všetky si zaslúžia pochvalu. Odveta proti tomuto kvalitnému súperovi bude napínavá. Postupové šance momentálne odhadujem percentuálne na 52:48 v prospech Nišu."