Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Banskobystričanky doplatili na nepremieňanie šancí

SITA|25. mar 2007 o 12:53

BANSKÁ BYSTRICA 25. marca (SITA) - Hádzanárky ŠKP HK Banská Bystrica nepostúpili cez srbský klub HC "Naisa" Niš do semifinále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup). V odvetnom štvrťfinálovom stretnutí tejto ...

BANSKÁ BYSTRICA 25. marca (SITA) - Hádzanárky ŠKP HK Banská Bystrica nepostúpili cez srbský klub HC "Naisa" Niš do semifinále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup). V odvetnom štvrťfinálovom stretnutí tejto európskej pohárovej súťaže žien prehrali v hale na Štiavničkách 22:25. Banskobystričanky rovnako o tri góly prehrali aj minulý týždeň v prvom zápase na palubovke súpera (27:30). Slabinou ŠKP boli nevyužité čisté šance. Famózny výkon síce podala brankárka Nišu Irina Gončarová, ale kapitánka Banskej Bystrice Monika Kollárová jednoznačne tvrdí, že sa na to vyhovárať nemožno: "Aj keď je gólmanka kvalitná, no také šance musíme premieňať. Vrátane mňa. V prvom polčase som družstvu veľmi nepomohla, zahodila som niekoľko príležitostí. To, že sme prehrávali, sa odzrkadlilo aj na psychike. Ubúdali sily a v druhom polčase sme už jednoducho nemali na to, aby sme nepriaznivý výsledok zvrátili. Tento zápas nás, žiaľ, nechytil v najlepšej forme. Prišla kríza. Je to vyčerpávajúce hrať ligu, pohár a k tomu dlhé cestovanie autobusom, lietadlom. Zanechalo to na nás nejaké stopy a nemáme kvalitné hráčky na striedanie. Niš však bol zdolateľný. Škrie ma to, že nejdeme ďalej.”

Hádzanárky ŠKP síce eliminovali vysokú pivotku srbského družstva Roganovú, no problémy im robila Kaliničenková. Nepomáhala na ňu ani osobná hra. Strelecky sa presadila aj Popovičová. Domácim naopak nevychádzali ani rýchle protiútoky. Srbská bránka bola zrejme zakliata. Ak lopty nechytila gólmanka Gončarová, tak išli do žrdí. “Ja som zahodila aj dve sedmičky. Je ťažké vyhrať zápas, keď nadáme góly. Mali sme náročný program, no to nie je ospravedlnenie. Boli sme také prispané. Nevyužité šance nás navyše odrádzali, ubíjali a psychika išla dole,” povedala po zápase Zdenka Szabová.

V klube zavládol smútok. Účinkovanie v európskom pohári si Banskobystričanky pokazili iba posledným zápasom. "Nebyť tohto zápasu, bol by som spokojný. Okrem brankárky Ivánkovej podali moje zverenkyne slabý výkon. Preto sme si nezaslúžili postúpiť do semifinále pohára. Som sklamaný. Veril som, že postúpime. Aj v Niši sme zahodili niekoľko čistých gólových príležitostí, ale nebolo ich toľko ako doma. Tu to bol vrchol všetkého. Žiaľ, ani skúsené hráčky, ktoré hrali v reprezentácii či v zahraničných ligách, neboli ťahúňmi družstva,” uviedol tréner ŠKP Vladimír Danove.

Štvrťfinálová odveta Challenge cupu však bola dlho ohrozená. Delegát zápasu nechcel pripustiť, aby sa hralo na palubovke v hale na Štiavničkách. Prezident banskobystrického ŠKP Ivan Sauch ju aj s ďalšími ľuďmi pár hodín pred zápasom opravoval: “Museli sme utesňovať diery, spevňovať podlahu, potrebných bolo zhruba päťsto vrtov, maľovali sme čiary. Našťastie sme to zvládli. I ja som štvornožky chodil po palubovke a odstraňoval nedostatky. Som však sklamaný nielen z toho, že palubovka v Banskej Bystrici nespĺňa normy, ale aj so zápasom. Nemali sme síce veľké oči, dúfali sme však, že postúpime a dokážeme sa presadiť. Dnes však dievčatá akoby nechceli.”


Súvisiace články