BANSKÁ BYSTRICA. Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov po pondelkovom triumfe v Košiciach 4:3 po samostatných nájazdoch aj v utorok v Tipsport extralige 2014/2015 siahala na body, no v Bystrici napokon prehrala 2:3.
Pod vedením trénera Ernesta Bokroša mladíci viedli gólmi Skalického a Hrušíka v rozpätí 31 sekúnd už 2:0, no v druhej tretine domáci vyrovnali a víťazný presný zásah dosiahol v 56. min Kytnár.
Banskobystrickí barani sa ziskom troch bodov posunuli na 3. miesto extraligovej tabuľky pred Poprad.

Hokej - Tipsport extraliga 2014/2015 - 29. kolo:
Banská Bystrica - HK Orange 20 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 24. R. Gašpar (Cohen), 34. Kytnár (Kudrna, Bambúch), 56. Kytnár (Preisinger) - 8. Skalický (Kabáč, Jendroľ), 9. Hrušík (Mendrej)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Čížek 5+DKZ za faul lakťom, Kadura (obaja B. Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Jobbágy, Rovenský, 1467 divákov
Banská Bystrica: Wiikman - Nicastro, Cunik, Cohen, Gachulinec, Čížek, Bambúch, P. Lunter - P. White, Kytnár, Kadura - Kadura, Preisinger, Handlovský - M. Surový, R. Gašpar, Bendík - Macko
Orange 20: Godla - Hochel, Bačik, Pavúk, Jendroľ, Mendrej, F. Fekiač - S. Petráš, Kabáč, Skalický - Briestenský, M. Sukeľ, Koyš - P. Galis, D. Rehák, Hrušík - Michalek, Giľák, Tábi
Miroslav Chudý, tréner B. Bystrice: "Sme radi, že sme zvíťazili, bol to ťažký zápas a súper potvrdil, že tie predchádzajúce výzvy neboli náhodné. Dva rýchle góly nás znervóznili, mladí podali dobrý výkon a my sme už druhý zápas hrali len na tri lajny. Horúce chvíle sme prežívali v oslabovkách, podarilo sa nám streliť tretí gól, no nebolo to jednoduché. Dvadsiatka hrala výborne a ja jej prajem veľa šťastia na majstroivstvách sveta."
Ernest Bokroš, tréner Orange 20: "Odohrali sme veľmi dobrý dvojzápas v Košiciach i v Banskej Bystrici. Dnes nás povzbudili dva úvodné góly, škoda len, že v druhej tretine sme nedisciplinovanosťou o vedenie prišli. Som však rád, že sme sa nevyhýbali osobným súbojom, hráči si na ne musia pred majstrovstvami sveta zvyknúť. Zbytočne boli niektorí podráždení, dôležitý gól sme inkasovali na 2:2, pri signalizácii na vylúčenie padol aj tretí gól v podaní súpera. Zápas však oddreli, makali a keď káder dobre doplníme, môžeme z tejto sľubnej formy vychádzať."
















