Balotelli skrotol a viac sa smeje

Pavol Spál|17. feb 2013 o 20:50

Mario Balotelli ťahá slávne AC Miláno opäť na vrchol. V troch zápasoch talianskej ligy dal štyri z piatich gólov svojho nového klubu.

BRATISLAVA. Vo futbalovom prostredí je považovaný Mario Balotelli za kráľa škandálov. Po strelení gólu neprejaví radosť úsmevom. Skôr sa zamračí, zlostne vystrie hruď a rozpaží ruky.

„Góly neoslavujem, pretože iba robím svoju prácu. Ani poštár sa neteší, keď donesie list,“ vysvetľuje Talian s ghanskými koreňmi.

Balotelli v januári prestúpil z Manchestru City do milánskeho AC za zhruba dvadsaťdva miliónov eur. Bol to najdrahší transfer tejto zimy.

A Balotelli sa stal ihneď hlavným tromfom nového klubu. „Darí sa mi podávať stabilne dobré výkony, blížim sa k svojej najlepšej forme,“ vyhlásil Balotelli pre talianske médiá. Trikrát nastúpil a dal štyri z piatich gólov Milánčanov.

V uplynulom kole Serie A strelil víťazný gól proti Parme. Priamy kop zahral brilantne, brankár nemal šancu. Miláno sa po katastrofálnom štarte šplhá na čelo tabuľky i vďaka Balotellimu.

Podobný ako Barcelona

„Jeho príchodom sa vracia staré dobré AC Miláno. Náš súčasný útok je podobný tomu barcelonskému. Nemáme Messiho, ale máme Super Maria Balotelliho,“ vyhlásil viceprezident Milána Adriano Galliani. Balotelli patril medzi najväčšie postavy ME 2012. Bol najlepším strelcom strieborných Talianov.

„Má možnosť sa stať najlepším na svete, ale iba keď život zasvätí futbalu. Verím, že si moju radu zoberie k srdcu,“ tvrdil kouč Milánčanov Massimiliano Allegri.

Balotelli toho v tejto sezóne pred príchodom do Milána veľa neodohral. V City bol zväčša náhradníkom, v anglickej lige dal iba jeden gól. Skôr pútal pozornosť rôznymi aférami a spormi. Porušoval disciplínu, platil pokuty.

„Teraz je očividne pokojnejší, motivovanejší a viac sa smeje. Možno našiel vnútorný pokoj. Navyše je výhodou, že keď sa vrátil do Milána, môžeme naňho viac dohliadnuť,“ myslí si Cesare Prandelli, tréner talianskej reprezentácie.

Líder prehral v Ríme

„Ak mu vydrží súčasná forma, môže ešte vyrásť. Je to iste výnimočný talent, takže mu musíme poskytnúť špeciálnu pomoc, aby sa stal futbalistom, o akom všetci snívame,“ dodal Prandelli.

V stredu čaká Milánčanov osemfinále Ligy majstrov proti Barcelone. Balotelli však hrať nemôže, pretože na jar už v tejto súťaži hral za City.

V šlágri talianskej ligy prehral prvý Juventus na pôde AS Rím 0:1. Víťazný gól dal Totti.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Taliansko»Balotelli skrotol a viac sa smeje