Anna Karolína Schmiedlová na Australian Open 2021.
Anna Karolína Schmiedlová na Australian Open 2021. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. feb 2021 o 14:45

Na Australian Open sa prebojovala do 2. kola.

MELBOURNE. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V úvodnom kole zdolala japonskú kvalifikantku Majo Hibiovú 7:6 (2), 6:4.

Jej ďalšou súperkou bude v stredu nasadená dvadsaťsedmička Tunisanka Ons Jabeurová, ktorá zvíťazila nad Nemkou Andreou Petkovičovou 6:3, 3:6, 6:4.

Schmiedlová na Australian Open vyrovnala svoje singlové maximum z rokov 2014 a 2015. Zverenka trénera Petra Hubera sa dostala do hlavnej súťaže z pozície náhradníčky, v januárovom finále kvalifikácie v Dubaji podľahla Maďarke Timee Babosovej.

Musela hrať odvážne a agresívne

Slovenská dvojka prehrávala v prvom sete duelu s Hibiovou 3:5, no nezložila zbrane. Vyrovnala na 5:5, odvrátila štyri setbaly a vynútila si tajbrejk, v ktorom dominovala.

V druhom dejstve si Schmiedlová vybudovala náskok 4:2 a v desiatom geme premenila pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.

"Veľmi sa teším, že som v prvom kole zvíťazila a že vôbec môžem hrať hlavnú súťaž v Austrálii. Nebolo jednoduché sa sem dostať, prejsť všetkými karanténami a všetkým, čo nasledovalo.

Zápas proti Hibiovej bol veľký boj, no ani som nečakala, že to bude jednoduché. Na grandslamových turnajoch už všetky hráčky hrajú dobre a každým rokom je to ťažšie a ťažšie," zhodnotila Anna Karolína Schmiedlová víťazstvo v 1. kole nad japonskom kvalifikantkou pre web Slovenského tenisového zväzu.

"Japonka hrá špecifický štýl tenisu, ktorý hráčky v dnešnej dobe už veľmi nepreferujú, nebolo ľahké ju poraziť. Hrala nepríjemne, všetko vrátila, musela som sa sústrediť na každú loptu. Hľadala som správny balans, aby som do toho príliš neudierala a nebola netrpezlivá, no zároveň som musela som hrať odvážne a agresívne. Ináč sa poraziť nedala.

Našťastie sa mi to podarilo, aj keď to bolo veľmi tesné. V prvom sete som odvrátila štyri setbaly, čo svedčí o tom, že sa mi nehralo vôbec ľahko. Musela som si to vybojovať od začiatku do konca a o to si víťazstvo vážim viac. Podmienky počas zápasu neboli ľahké, dosť fúkalo, takže bolo zložité zakončiť výmenu. Teší ma, že v zlomových momentoch som zahrala odvážne a agresívne lopty a sama som si to dohrala až do konca," dodala slovenská ženská dvojka.

Schmiedlová: Jabeurová má chlapčenský štýl

Hráči nastupujú v Melbourne po roku opäť pred divákmi. Do areálu môže prísť denne až 30.000 návštevníkov.

"Hrať znova pred divákmi je super pocit. Je to veľká zmena oproti minulému roku a myslím, že všetci si to teraz vážia ešte oveľa viac ako predtým.

Všetko tu funguje takmer v normálnych podmienkach, na chvíľu zabudneme na to, čo sa deje a sústredíme sa len na turnaj. Aj napriek extrémne ťažkým podmienkam, ktoré sme tu po prílete a počas karantény mali, myslím, že všetci hráči sú teraz šťastní, že sú tu.

Môžeme sa voľne pohybovať, ísť do mesta na prechádzku či do reštaurácie. Je to taká odmena za to, že sme vydržali. Všetci chceme hrať a chceme vyhrať. Až mi je ľúto, že tu nemôžu byť so mnou aj moji najbližší ľudia zo Slovenska," reagovala.

V druhom kole sa Slovenka predstaví proti Tunisanke Ons Jabeurovej, nasadenej dvadsaťsedmičke pavúka.

"Poznám ju, ale nikdy som s ňou nehrala zápas. Je to výborná hráčka. Hrá taký chlapčenský štýl, bude to veľmi ťažké. Tu si však už súperku nevyberiem. Spravím všetko pre to, aby som zvíťazila, veď každý môže poraziť každého. Trocha som s ňou trénovala, tak skúsim vymyslieť niečo, čo by na ňu mohlo platiť."

Nachádzate sa tu: