Obaja tenisti prehrali vo finále kvalifikácie.

ATP Mníchov 2021

finále kvalifikácie

Mackenzie McDonald (USA) - Andrej Martin (SR-3) 6:3, 6:2

Daniel Elahi Galan (Kol.) - Norbert Gombos (SR-2) 6:3, 6:4

MNÍCHOV. Slovenskí tenisti Andrej Martin a Norbert Gombos nepostúpili do hlavnej súťaže na turnaji ATP v Mníchove.

Martin prehral vo finále kvalifikácie ako nasadená trojka s Američanom Mackenziem McDonaldom hladko 3:6, 2:6.

Gombos v pozícii nasadenej dvojky podľahol Kolumbijčanovi Danielovi Elahimu Galanovi 3:6, 4:6.

Martin sa však napriek prehre do hlavnej súťaže dostal. Figuruje v turnajovom pavúku ako tzv. lucky loser. To znamená, že je náhradníkom za hráča, ktorý sa odhlásil.

V prvom kole si zmeria sily s turnajovou sedmičkou Janom-Lennardom Struffom. Nemec vyhral aj doterajší jediný vzájomný duel pred piatimi rokmi na Roland Garros.

Domov»Tenis»Gombos aj Martin prehrali v mníchovskej kvalifikácii. Martin si však na turnaji zahrá