Londýn 8. júla (TASR) - Tím pretekov F1 Arrows bojuje i naďalej o svoje prežitie v najprestížnejšom motoristickom seriáli pretekov F1. Finančnú krízu tímu, ktorý dlhoval výrobcovi motorov firme Cosworth 4,7 milióna amerických dolárov, vyriešil šéf tímu Tom Walkinshaw, ktorý dlžobu zaplatil z vlastných zdrojov.
Walkinshaw chce nepriaznivú situáciu svojho tímu riešiť nájdením strategického partnera ešte pred Veľkou cenou Francúzska v Magny Cours (21. júla). Jedným z najvážnejších kandidátov na titul záchrancu Arrowsu je jeho súčasný sponzor firma Red Bull. Londýnsky súd však Walkishawovi zabránil predať tím rakúskej firme zaoberajúcej sa výrobou nelakoholických nápojov.
Záujem o kúpu Arrowsu má i bývalý šéf tímu British American Racing Craif Pollock, ktorý v decembri minulého roka odišiel z efjednotky, ale viackrát vyjadril túžbu opäť stáť na čele jedného uz tímov.













