Momentka zo zápasu Tottenham - Brentford.
Momentka zo zápasu Tottenham - Brentford. (Autor: TASR/AP)

Tottenham postúpil do finále ligového pohára.

Anglický ligový pohár - semifinále:

Tottenham Hotspur - Brentford FC 2:0 (1:0)

Góly: 12. Sissoko, 70. Son. ČK: 84. Dasilva (Brentford)

LONDÝN. Futbalisti Tottenhamu Hotspur postúpili do finále Anglického ligového pohára (EFL).

V utorňajšom semifinále si poradili s druholigovým Brentfordom 2:0, o góly domácich sa postarali v 12. minúte Moussa Sissoko a v dvadsať minút pred koncom Heung-Min Son.

Brentford, ktorý koncom decembra v štvrťfinále zaskočil iného účastníka Premier League Newcastle, bol blízko k zdramatizovaniu semifinálového duelu. Gól Ivana Toneyho zo 63. minúty, ktorým mohol vyrovnať stav stretnutia, ale rozhodcovia neuznali pre ofsajd.

V druhom semifinále si v stredu zmerajú sily Manchester United s mestským rivalom Manchestrom City.

Finálový duel sa uskutoční 25. apríla vo Wembley.

Domov»Futbal»Anglicko»Anglický ligový pohár»Druholigista takmer zaskočil ďalšieho favorita. Tottenham to napokon zvládol