Stihne vôbec Wimbledon? Murray napokon vynechá aj turnaj v Hertogenboschi

Andy Murray sa vrátil na kurt. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. jún 2018 o 08:52

Brit si chce byť návratom stopercentne istý.

LONDÝN. Britský tenista Andy Murray odvolal svoju avizovanú účasť na turnaji na tráve v holandskom Hertogenboschi (11.- 17. jún). Dvojnásobný wimbledonský šampión sa stále necíti dostatočne fit na to, aby sa zapojil do súťažného diania po januárovej operácii bedra.

V tejto súvislosti sa vynárajú aj pochybnosti nad jeho účasťou na Wimbledone. Práve slávny turnaj na londýnskej tráve bol posledný, ktorý vlani Murray absolvoval.

Odvtedy 31-ročný rodák zo škótskeho Dunblane absentuje na hlavnom mužskom profiokruhu. "Stále mám v pláne čoskoro začať hrať. Musím však byť stopercentne pripravený na návrat," uviedol.

Moja rekonvalescencia pokračuje pomalšie ako sme spolu s členmi môjho tímu na začiatku predpokladal.


Andy Murray, britský tenista

Murray má vo vitríne tri trofeje za triumfy na grandslamových turnajoch a tiež dve zlaté olympijské medaily vo dvojhre.

V roku 2016 sa stal svetovou jednotkou a ešte predtým, v júli 2013, splnil želanie všetkých tenisových nadšencov v Anglicku, keď sa stal po 77 rokoch prvým Britom s triumfom v mužskom singli na posvätnej tráve v All England Clube.

"Moja rekonvalescencia pokračuje pomalšie ako sme spolu s členmi môjho tímu na začiatku predpokladali. Napriek tomu budem chcieť absolvovať aspoň časť sezóny na tráve," vyhlásil Murray niekoľkokrát v nedávnych dňoch.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: