Dodatočne si vybojovala medailu. Švajčiarka sa po odvolaní dočkala bronzu

Fanny Smithová.
Fanny Smithová. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. feb 2022 o 10:50 (aktualizované 26. feb 2022 o 11:09)

Uspela s odvolaním sa na FIS.

PEKING. Bronz v skikrose na ZOH 2022 v Pekingu nakoniec pripadol švajčiarskej akrobatickej lyžiarke Fanny Smithovej.

Odvolacia komisia Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) vyhovela v sobotu odvolaniu pretekárky a organizácie Swiss Ski a posunula ju na tretie miesto.

Nemka Daniela Maierová v oficiálnej výsledkovej listine klesla na štvrtú priečku a z medaily sa už nebude tešiť.

Smithová v olympijskom finále finišovala tretia, ale tesne pred cieľom mala kontakt s Maierovou, ktorý jury FIS posúdila ako úmyselný a z bronzovej pozície ju odsunula za Nemku. Rozhodnutie ostro kritizoval hlavný tréner švajčiarskych reprezentantov v skikrose Ralph Pfäffli a výsledok odvolacieho konania mu dal za pravdu.

"Fanny Smithovú potrestali žltou kartou, pre ktorú podľa pravidiel FIS klesla z tretieho na štvrté miesto. Odvolacia komisia sa stretla štyrikrát a niekoľko hodín skúmala video i písomnú dokumentáciu.

Uzniesla sa, že ku kontaktu došlo v dôsledku série pohybov, ktoré sa udiali v súlade. Pretekárky sa do kontaktu nedostali zámerne a ani sa tomu nedalo zabrániť. Preto sa verdikt jury zmenil na oficiálne varovanie, z ktorého nevyplýva žiadna sankcia," uvádza sa na stránke FIS.

Zlato získala švédska topfavoritka a dvojnásobná majsterka sveta Sandra Näslundová. Striebro si odniesla držiteľka zlata zo Soči 2014, Kanaďanka Marielle Thompsonová.

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Program a výsledky»Akrobatické lyžovanie»Dodatočne si vybojovala medailu. Švajčiarka sa po odvolaní dočkala bronzu