Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Končil, keď Hamšík či Kucka začínali. V klube ďalej pokračujem, vraví Tarkovičov asistent

Marek Mintál. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. okt 2020 o 11:19

Mintál verí v postup na EURO.

BRATISLAVA. Nový asistent slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Mintál si dobre uvedomuje, o čo pôjde v novembrových troch dueloch Slovákov so Severným Írskom v baráži o EURO 2020, respektíve dueloch Ligy národov so Škótskom a Českom.

Spolu s bývalým reprezentačným spoluhráčom Samuelom Slovákom budú v najbližšom asociačnom termíne pomáhať novému hlavnému koučovi Štefanovi Tarkovičovi.

Dostal povolenie od klubu

Štyridsaťtriročný Mintál od roku 2013 pôsobí v štruktúrach nemeckého 1. FC Norimberg, aktuálne ako tréner rezervy.

"V predchádzajúcich dňoch ma s touto ponukou oslovil Štefan Tarkovič. To ma veľmi milo prekvapilo," priznal Mintál pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

"Počas uplynulého víkendu som o tom debatoval s ľuďmi z 1. FC Norimberg, v ktorom pôsobím. V nedeľu som následne dostal povolenie, že ponuku môžem prijať," opísal 45-násobný reprezentant.

"V utorok mi nový tréner reprezentácie zavolal, že výkonný výbor nás schválil na novembrový asociačný termín. Reprezentácia je, ako pre hráča, tak aj pre trénera, to naj, čo v kariére môže dosiahnuť. Som vďačný, že ma tréner oslovil," pokračoval.

"Pre mňa je to pocta, vďaka, šanca. Rok a trištvrte pôsobím pri norimberskom B-tíme. V júni som bol istý čas pri áčku, s kolegami sme ho zachránili v II. Bundeslige. Nič sa nemení na mojom pôsobení v klube," doplnil.

Mintál: Bavme sa pozitívne

Autor štrnástich reprezentačných gólov ešte ako hráč v národnom tíme hral s Marekom Hamšíkom, Jurajom Kuckom či Petrom Pekaríkom, dobre pozná aj ďalších členov kádra.

"Áno, aj Dušan Kuciak bol vtedy v repre. Chalani vtedy začínali reprezentovať a ja som pomaly končil. No okrem nich poznám aj ďalších z mladšej generácie, napríklad Stana Lobotku, Patrika Hrošovského, Ivana Schranza, Braňa Niňaja, Adama Zreľáka, Alberta Rusnáka či Nora Gyömbéra. S týmito som sa stretol, keď som pôsobil pri dvadsaťjednotke," prezradil.

Slováci zabojujú v Belfaste o svoju druhú účasť na majstrovstvách Európy, potom sa pokúsia zachrániť sa v B-divízii Ligy národov. Dvojnásobný futbalista roka na Slovensku (2004, 2005) vie, aké budú najbližšie zápasy dôležité.

"Samozrejme, uvedomujeme si, v akej sme situácii. Vieme, o čo v úvodnom zápase v Severnom Írsku budeme hrať. Bude to najdôležitejšie stretnutie zrazu. Vieme, čo nás čaká, ak ho zvládneme. Vieme, čo nás čaká, aj keď ho nezvládneme," priznal.

"Bavme sa však pozitívne, o postupe, o tom, o čom všetci snívame. V našom kádri je obrovská kvalita. Aj ďalšie zápasy však budú dôležité, veď sme na reprezentačnej úrovni," dodal hráč, ktorý sa počas kariéry stal kráľom strelcov v prvej aj druhej nemeckej lige.

Súvisiace články