Ajax zdolal v šlágri 11. kola Eredivisie hosťujúci PSV 4:1

SITA|16. nov 2008 o 15:06

Futbalisti Ajaxu Amsterdam si v holandskej najvyššej súťaži naďalej udržujú stopercentnú domácu bilanciu.

AMSTERDAM.

Premožiteľ úradujúceho slovenského vicemajstra MŠK Žilina v 2. kole F-skupiny Pohára UEFA 2008/09 (0:1) zvíťazil v nedeľňajšom šlágri 11. kola Eredivisie nad PSV Eindhoven jednoznačne 4:1 (1:0) a pripísal si svoj šiesty ligový triumf v Amsterdam Arene z rovnakého počtu duelov v aktuálnej sezóne.

Skóre stretnutia otvoril v 27. min Uruguajčan Luis Suárez, ktorý zužitkoval peknú kombináciu Emanuelsona s Rommedahlom. Desať minút po zmene strán síce hosťujúci Afellay vyrovnal, no záver už patril zverencom trénera Marca van Bastena. V 74. min prekonal brankára Isakssona striedajúci Sulejmani, o štyri minúty neskôr sa "vlastencom” prezentoval Pieters a v poslednej minúte uzavrel na konečných 4:1 Brazílčan Leonardo, ktorý tri minúty predtým nahradil Luisa Suáreza.

Holandský rekordér v počte majstrovských titulov (29) sa po víťazstve nad Eindhovenom dotiahol na čelo tabuľky Eredivisie na vedúcu Bredu. Oba tímy majú na konte po 25 bodov.

Výsledok nedeľňajšieho ligového vystúpenia súpera MŠK Žilina v F-skupine Pohára UEFA 2008/09:

Holandsko - Eredivisie - 11. kolo:

Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 4:1 (1:0)

Góly: 27. Luis Suárez, 74. Sulejmani, 78. Pieters (vlastný), 90. Leonardo - 56. Afellay

Zostava Ajaxu: Vermeer - Van der Wiel, Oleguer, Vermaelen, Vertonghen - Enoh, Lindgren, Emanuelson - Kennedy (72. Gabri), Luis Suárez (87. Leonardo), Rommedahl (60. Sulejmani).

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Ajax zdolal v šlágri 11. kola Eredivisie hosťujúci PSV 4:1