Ajax doma bez straty, inkasoval po 804 minútach

SITA|9. nov 2008 o 17:14

Piate domáce víťazstvo z rovnakého počtu stretnutí v holandskej Eredivise zaznamenali v nedeľu futbalisti Ajaxu Amsterdam.

AMSTERDAM. Štvrtkový premožiteľ MŠK Žilina v súboji skupinovej fázy Pohára UEFA (1:0) zdolal vo svojej Amsterdam Arene v 10. kole najvyššej domácej súťaže Spartu Rotterdam 5:2 (3:0). V súboji bohatom na góly otváral skóre po štvrťhodine hry kanonier domácich Klaas Jan Huntelaar. O päť minút neskôr pridal druhý gól Luis Suárez, ktorý vo štvrtok jediným presným zásahom rozhodol o víťazstve Ajaxu nad Žilinčanmi. Tretí gól zverencov Marca van Bastena zaznamenal v 41. min striedajúci Evander Sno, ktorý vystriedal zraneného Huntelaara. Podľa prvých informácií holandských médií si Huntelaar poranil členok. Po zmene strán strelili ďalšie dva góly v podaní holandského rekordéra v počte majstrovských titulov (29) Kennedy Bakirciöglu (74.) a striedajúci Leonardo (85.). Za hostí z Rotterdamu korigovali stav Joshua John (56.) a Yuri Rose (88.). Gól mladého útočníka Johna bol vôbec prvým, ktorý inkasovala obrana Ajaxu v domácom prostredí po nepriestrelnosti trvajúcej v oficiálnych dueloch 804 minút. Podľa internetovej stránky sportwereld.nl však nejde o nový klubový rekord. V sezóne 1970/71 nedostal slávny holandský klub gól až 806 minút bez prerušenia. Vtedy ťahal sériu pod vedením legendárneho Rinusa Michelsa.

Na čele holandskej najvyššej súťaže sa po 10. kole zoradilo trio 22-bodových tímov: Alkmaar, Ajax a Breda.

Holandsko - Eredivisie - 10. kolo:

Ajax Amsterdam - Sparta Rotterdam 5:2 (3:0)

Góly: 15. Huntelaar, 20. Luis Suárez, 41. Sno, 74. Kennedy, 85. Leonardo - 56. John, 88. Rose, 48 852 divákov

Zostava Ajaxu: Vermeer - Van der Wiel, Oleguer (69. Schilder), Vermaelen, Vertonghen - Gabri, Luis Suárez (80. Leonardo), Lindgren - Kennedy, Huntelaar (38. Sno), Emanuelson.