Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Aj Columbus chce, aby Gáborík hral v Soči

Marián Gáborík v bielom drese Columbusu. (Autor: TASR/AP)
Ondrej Gajdoš, TASR|Publikované 17. jan 2014 o 14:15

Columbus pustí Slováka na olympiádu aj bez zápasu v NHL. No musí byť stopercentne fit.

Pôvodnú agentúrnu správu sme nahradili autorským článkom SME o 18:45.

BRATISLAVA. Návrat Mariána Gáboríka na ľad po zlomení kľúčnej kosti pred Vianocami v zápase NHL je stále neistý. V závere budúceho týždňa čaká 31-ročného útočníka röntgen, po ktorom lekári v Columbuse rozhodnú, či už bude môcť korčuľovať.

Gáborík je v nominácii Slovenska na zimnú olympiádu. Jeho liečba znamená preteky s časom. Po vyzdravení by sa chcel rozohrať v jednom - dvoch zápasoch NHL a potom túži po štarte v Soči.

Gáborík sa chce pripraviť

Mužstvo Columbus Blue Jackets nastúpi na posledné stretnutie pred olympijskou prestávkou 7. februára v San Jose a o dva dni neskoršie už letia hráči NHL chartrovými spojmi do Soči. Slovensko hrá prvý zápas na olympijskom turnaji 13. februára s tímom USA.

Zástupcovia klubu Blue Jackets pre denník Columbus Dispatch pripustili, že Gáboríka by uvoľnili pre reprezentáciu Slovenska aj v prípade, že by vo februári už nestihol odohrať v NHL žiadny zápas.

„Ak bude zdravý, chceme, aby hral," cituje denník Johna Davidsona, šéfa klubu pre hokejové operácie. „Ak nebude zdravý, potom, pochopiteľne, hrať nebude."

Gáborík bude v piatok na budúci týždeň netrpezlivo čakať na výsledky röntgenu a podľa toho sa zariadi. Ak dostane súhlas, že môže trénovať so záťažou, chce sa na ďalšie zápasy NHL a na olympiádu dobre pripraviť.

„Nechcem klamať seba ani klub, ani národný tím," povedal Gáborík. „Ak budem hrať, musím sa dostať do formy. Nechcel by som len tak bez prípravy naskočiť do zápasov."

Možno ho vymenia

Columbus má zrejme tiež záujem, aby Gáborík v Soči hral. Aby ukázal svoju výkonnosť. V Blue Jackets sa mu po tejto sezóne skončí zmluva a je možné, že ako drahého hráča sa v prestupovom termíne do 5. marca budú snažiť vymeniť ho do iného klubu. Aby zaňho získali mladého hokejistu v niektorom z budúcich draftov.

Dá sa to usúdiť aj z informácie, že Columbus s Gáboríkom zatiaľ nevedú žiadne rozhovory o možnom predĺžení kontraktu.

Po návrate z olympijského turnaja zostanú tímu Blue Jackets do prestupového termínu v NHL už len štyri zápasy. Generálny manažér Columbusu Jarmo Kekalainen nechcel možnosť o Gáboríkovej výmene komentovať.

„Situácia sa môže vyvinúť tak alebo inak," poznamenal slovenský útočník. „Mne sa v Columbuse páči. Mám rád toto mužstvo aj mesto. Ale v tejto chvíli je pre mňa najdôležitejšie, aby som bol zdravý."

Smoliarska sezóna

Gáborík má smoliarsku sezónu. V Columbuse, ktorý ho získal vlani v apríli z New York Rangers, stihol odohrať iba 18 zápasov, dal v nich 5 gólov a pripísal si 7 asistencií. V novembri si zranil koleno a keď sa po šiestich týždňoch vrátil na ľad NHL, už pri štvrtom striedaní v stretnutí s Philadelphiou si zlomil kľúčnu kosť.

Na Štedrý deň ho v Columbuse operovali, kosť mu spevnili titánovými skrutkami a doštičkou.

Lekár slovenskej reprezentácie Vladimír Lupták je s Gáboríkom a klubovými lekármi Columbusu v pravidelnom telefonickom kontakte. S doterajšou liečbou je spokojný: „Marián nemal žiadne pooperačné komplikácie, rana sa mu zahojila. Kľúčový však bude piatkový röntgen, potom budeme múdrejší. Kľúčna kosť sa môže hojiť štyri týždne, ale aj osem týždňov."

Autor: Ondrej Gajdoš, TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.