Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

AEK Atény vzali tri body, vypadne z najvyššej súťaže

(Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 19. apr 2013 o 09:16

Grécky futbalový klub AEK Atény sa ocitol v beznádejnej situácii vypadávajúceho z najvyššej domácej súťaže.

ATÉNY. Grécky futbalový klub AEK Atény sa ocitol v beznádejnej situácii vypadávajúceho z najvyššej domácej súťaže po rozhodnutí disciplinárnej komisie o odpočítaní troch bodov za násilnosti fanúšikov v nedeľňajšom stretnutí s Panthrakikosom. Rozhodca predčasne ukončil duel 29. kola v 87. minúte, keď po góle hostí na 1:0 vtrhli diváci na ihrisko.

Napriek naliehaniu domácich funkcionárov hlavný arbiter Stavros Tritsonis odmietol pokračovať v zápase, aj keď už boli tribúny Olympijského štadióna prázdne. Disciplinárne konanie trvalo desať hodín, na jeho konci kontumovali výsledok na 3:0 v prospech Panthrakikosu, AEK odobrali tri body z tabuľky Super League, uvalili naň pokutu 11-tisíc eur a nasledujúcu sezónu začne tím s dvojbodovým mankom. Klub sa mieni proti sankciám odvolať.

Ak zostanú v platnosti, Aténčania sa prvý raz v 89-ročnej histórii klubu rozlúčia s elitnou spoločnosťou spolu s beznádejne poslednou Kerkyrou. Na ich úkor by sa zachránil práve Panthrakikos. Pred nedeľňajším zápasom mali oba tímy v tabuľke po 30 bodov. Pred posledným kolom AEK zaostáva za 14. miestom zaručujúcim záchranu o päť bodov a inak ako úspechom za zeleným stolom už nemôže odstup zmazať.

Predstavitelia AEK sa pokúšali disciplinárnu komisiu presvedčiť, že Tritsonis konal nesprávne, keď nechcel zápas dohrať. "Nežiadame o žiadne výhody, iba o spravodlivosť. Polícia aj zástupcovia Panthrakikosu súhlasili s pokračovaním. Rozhodca neustále s kýmsi telefonoval a potom bez dôvodu stretnutie ukončil," povedal tréner AEK Trainos Dellas.

Súvisiace články